Dzisiaj jest: niedziela, 6 grudnia 2020

eWyszków » Wiadomości » Lekarz w zasięgu e-maila

Lekarz w zasięgu e-maila

23 maja 2020, 11:35, Serwis Ministerstwa Zdrowia i NFZ, red. Miłosz Magrzyk

Kontakt z lekarzem lub pielęgniarką bez wychodzenia z domu? E-wizyta to kolejne rozwiązanie, które ułatwia życie pacjentom

Jeśli potrzebujesz konsultacji z lekarzem lub pielęgniarką, wypełnij formularz i zaczekaj na kontakt z pracownikiem medycznym. To wygodne wówczas, gdy twoja przychodnia jest zamknięta lub nie możesz dodzwonić się do lekarza.

E-wizyta dostępna jest 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu

E-wizyta to rozwiązanie dla tych, którzy źle się czują, a chcą uniknąć wychodzenia z domu i wizyty w przychodni oraz kontaktu z innymi chorymi.

E-wizyta odbywa się przez Internet (np. czat lub telefon). Dzięki niej możesz m.in.:

- omówić wyniki badań, np. poziomu cukru czy ciśnienia

- poprosić o e-receptę w przewlekłej chorobie

- zapytać o dawkowanie leku

- skonsultować objawy kiepskiego samopoczucia

- otrzymać poradę medyczną na temat dalszego postępowania.

Podczas e-wizyty lekarz zdecyduje, czy potrzebujesz e-recepty, e-zwolnienia czy też osobistej wizyty w przychodni.

Jak skorzystać z e-wizyty?

1. Wypełnij formularz online

Podaj swoje imię, nazwisko, wiek, PESEL, adres, e-mail, telefon.

2. Przygotuj sprzęt

Na podany przez ciebie adres e-mail przyjdzie wiadomość z instrukcją, jak połączyć się z lekarzem lub pielęgniarką za pomocą komputera, laptopa lub przez telefon. Komputer lub laptop musi mieć głośniki, kamerę i mikrofon. Jeżeli nie masz dostępu do odpowiedniego sprzętu, możesz skorzystać z telefonu.

3. Czekaj na wiadomość

Gdy termin e-wizyty będzie się zbliżał, otrzymasz informację SMS-em, a następnie e-mail z linkiem, w który musisz kliknąć, by połączyć się z lekarzem lub pielęgniarką.

Od momentu wysłania wypełnionego formularza do udzielenia teleporady może minąć od kilkunastu minut do kilku godzin. Wszystko w zależności od liczby dyżurującej kadry medycznej i oczekujących pacjentów.

4. Pilnuj terminu

Jeśli przepadnie ci termin e-wizyty, tzn. nie skorzystasz z wysłanego linka w czasie, gdy będzie na ciebie czekali lekarz lub pielęgniarka, wracasz na koniec kolejki.Źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]