Dzisiaj jest: wtorek, 1 grudnia 2020

eWyszków » Wiadomości » KAS i policja rozbiły grupę przestępczą, która obracała fikcyjnymi fakturami

KAS i policja rozbiły grupę przestępczą, która obracała fikcyjnymi fakturami

2 czerwca 2020, 11:11, IAS w Warszawie, red. Miłosz Magrzyk

Zatrzymano członków zorganizowanej grupy przestępczej. Wśród zatrzymanych są zarówno obywatele Polski, jak i cudzoziemcy.

Mazowiecka Krajowa Administracja Skarbowa i policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji, którzy zajmują się walką z przestępczością gospodarczą, wykryli przestępstwo skarbowe w branży budowlanej. Nielegalna działalność polegała na wykorzystywaniu faktur, które nie odzwierciedlały rzeczywistych transakcji. Ponad 30 mln zł mógł stracić Skarb Państwa w wyniku działalności fikcyjnych spółek.

KAS i policja, na zlecenie Prokuratury Okręgowej w Siedlcach, zatrzymały 14 osób, które prawdopodobnie brały udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz o zbrodnię podrobienia faktur VAT. Grupa przestępcza działała w latach 2010-2017 na terenie Warszawy, Łodzi i Mińska Mazowieckiego. Nielegalna działalność była oparta na wykorzystywaniu fikcyjnych faktur wystawianych przez firmy z Mazowsza na rzecz podmiotów zarządzanych m.in. przez zatrzymanych obcokrajowców. Nierzetelne faktury, nieodzwierciedlające rzeczywistych transakcji, wykazywane były w deklaracjach podatkowych, co prowadziło do zaniżania wartości należnego podatku i skutkowało nienależnymi zwrotami.

Wobec 13 podejrzanych zastosowano areszt tymczasowy na 3 miesiące, a jedna z zatrzymanych osób jest pod dozorem policji. Wśród zatrzymanych są zarówno obywatele Polski, jak i cudzoziemcy. Podejrzanym, którzy usłyszeli zarzut wystawiania pustych faktur VAT, grożą kary do 25 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania.Źródło zdjęcia: IAS w Warszawie
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]