Dzisiaj jest: wtorek, 1 grudnia 2020

eWyszków » Wiadomości » Grupa Speed pilnuje bezpieczeństwa na drogach

Grupa Speed pilnuje bezpieczeństwa na drogach

4 czerwca 2020, 11:20, KWP, red. Miłosz Magrzyk

W ubiegłym tygodniu policjanci mazowieckiej grupy Speed ujawnili 525 wykroczeń, do których doszło na drogach naszego województwa - 328 z nich dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Stróże prawa nałożyli ponad 450 mandatów, a w 19 przypadkach skierowali do sądów wnioski o ukaranie sprawców wykroczeń. Mundurowi zatrzymali 16 praw jazdy oraz 42 dowody rejestracyjne, 7 pijanych kierowców i 3, którzy kierowali pomimo tego, że mają zakaz prowadzenia pojazdów.

Należy pamiętać, że jazda z dużą prędkością zawsze stanowi zagrożenie zarówno dla osób podróżujących pędzącym pojazdem, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość ma wpływ na ryzyko zaistnienia wypadku drogowego i ma też decydujące znaczenie dla rodzaju i rozmiaru obrażeń uczestników wypadku drogowego.

Poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest ściśle związana z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących limitów prędkości. Między innymi właśnie w tym celu powstała grupa Speed, która dyscyplinuje kierowców rażąco naruszających przepisy ruchu drogowego.

Przez ostatni tydzień (25-31 maja) policjanci ujawnili 525 wykroczeń popełnionych przez kierujących, z czego 328 to przekroczenia prędkości, w tym 11 kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym. Funkcjonariusze zatrzymali 42 dowody rejestracyjne, 7 pijanych kierowców i 3, którzy kierowali mimo tego, że mają zakaz prowadzenia pojazdów.Źródło zdjęcia: KWP
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]