Dzisiaj jest: wtorek, 1 grudnia 2020

eWyszków » Wiadomości » Uważajmy na dzikie zwierzęta

Uważajmy na dzikie zwierzęta

6 czerwca 2020, 11:42, KPP w Wyszkowie, red. Miłosz Magrzyk

Lato to czas wzmożonej aktywności dzikich zwierząt, które często migrują wyznaczonymi ścieżkami przez co niejednokrotnie wybiegają na drogę tuż przed jadący pojazd. Pamiętajmy zatem o zachowaniu ostrożności podczas jazdy samochodem, a przede wszystkim zwracajmy uwagę na znaki ostrzegawcze, które uprzedzają o miejscach, gdzie występuje bądź może występować niebezpieczeństwo.

2 czerwca, po godzinie 22.00, wyszkowscy policjanci zostali wezwani do wypadku drogowego z udziałem dzikiego zwierzęcia. Z ustaleń policjantów ruchu drogowego wynikało, że do zdarzenia drogowego doszło na prostym i nieoświetlonym odcinku drogi krajowej nr 62 w miejscowości Puste Łąki. Przebiegający przez jezdnię łoś wpadł prosto pod koła citroena, którym kierował mieszkaniec gminy Łochów. 26-latek z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

Przypominamy o zachowaniu szczególnej ostrożności w miejscach lub na odcinkach dróg, gdzie ustawione są znaki ostrzegające przed dziką zwierzyną. Pamiętajmy, że w najbliższych miesiącach dzikie zwierzęta będą przejawiać większą aktywność. Po zmroku lub wczesnym rankiem będą migrować częściej, niż zwykle.

W miejscach, gdzie ustawione są znaki drogowe ostrzegające o dzikiej zwierzynie, należy zwolnić, obserwować bacznie drogę oraz pobocze, być przygotowanym do awaryjnego hamowania. Jeśli jednak dojdzie do zderzenia, pamiętajmy, by zabezpieczyć miejsce i pod żadnym pozorem nie zbliżać się do zwierzęcia. W wyniku szoku po zderzeniu z pojazdem zwierzę może być agresywne i może nas zaatakować.Źródło zdjęcia: KWP
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]