Dzisiaj jest: sobota, 5 grudnia 2020

eWyszków » Wiadomości » Nie ryzykuj, jedź bezpiecznie!

Nie ryzykuj, jedź bezpiecznie!

14 lipca 2020, 10:47, KGP, red. Miłosz Magrzyk

Kierując pojazdem, unikajmy brawury i ryzykownych zachowań, które prowadzą do tragedii. Powinniśmy mieć świadomość, że odpowiadamy nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale też za zdrowie i życie innych uczestników ruchu.

Spokojna rozsądna jazda, respektowanie obowiązujących przepisów, zwracanie uwagi na wszystkich uczestników ruchu drogowego są najlepszym sposobem na bezpieczne korzystanie z drogi. Pamiętajmy, że wraz ze wzrostem prędkości panowanie nad pojazdem staje się trudniejsze. Wydłuża się droga hamowania, a jednocześnie skraca czas niezbędny na odpowiednią reakcję - zarówno ze strony kierującego, jak i innych uczestników ruchu.

Bezpieczna prędkość to prędkość zapewniająca panowanie nad pojazdem, dostosowana przede wszystkim do natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni, rodzaju pojazdu, jakim kierujemy, oraz własnych umiejętności.

Im prędkość jazdy jest większa, tym większe ryzyko groźnego wypadku

Przypominamy, że na terenie kraju działają policyjne grupy, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze, w tym nieprzestrzeganiu ograniczeń prędkości. Policjanci pełnią służbę z wykorzystaniem najnowszych pojazdów wyposażonych w wideorejestratory, a także dokonują pomiarów prędkości ręcznymi miernikami z wizualizacją.

O tej porze roku na drogach nie brakuje użytkowników jednośladów. Przypominamy motocyklistom, że podobnie jak innych kierujących, ich również obowiązują ograniczenia prędkości. Jeżdżąc tym rodzajem pojazdu, powinni też mieć na uwadze aspekt widoczności, podobnie jak motorowerzyści i rowerzyści. Odblaskowe szelki lub kamizelka poprawiają widoczność nawet w dzień, a tym bardziej po zmierzchu. Ważne jest też zachowanie bezpiecznego odstępu od innych pojazdów.

Na drodze jest miejsce dla wszystkich, a to, czy dojedziemy do celu, w głównej mierze zależy od nas. Postawmy na kulturę jazdy i poszanowanie innych uczestników ruchu drogowego.Źródło zdjęcia: KMP w Łomży
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]