Dzisiaj jest: piątek, 6 sierpnia 2021

eWyszków » Wiadomości » Funkcjonariusze świętowali

Funkcjonariusze świętowali

25 lipca 2020, 11:32, KPP w Wyszkowie

W piątek, 24 lipca, podczas obchodów Święta Policji w Wyszkowie, funkcjonariusze uczcili 101 rocznicę powołania Policji Państwowej oraz 95 rocznicę powołania jednostek policyjnych złożonych z kobiet. Była to okazja, by podziękować funkcjonariuszom i pracownikom policji za ich służbę i zaangażowanie. Za trud włożony w zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu wyszkowskiego.

Ten rok z uwagi na zagrożenie epidemiczne jest rokiem szczególnym. W związku z aktualnymi obostrzeniami uroczystość odbyła się w kameralnym gronie, z zachowaniem obowiązujących obecnie obostrzeń sanitarnych. Komendant powiatowy policji nadkom. Mariusz Sycik wręczył akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Akty otrzymało 42 funkcjonariuszy.

Po nadaniu awansów głos zabrał uczestniczący w uroczystości doradca w Gabinecie Politycznym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji dr Wiktor Klimiuk, który odczytał, a następnie przekazał na ręce komendanta powiatowego policji w Wyszkowie list ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego skierowany do funkcjonariuszy i pracowników policji.

Następnie głos zabrał komendant Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie, który podkreślił, że tegoroczne obchody Święta Policji są symboliczne, ale życzenia pełne głębokich słów uznania.

Uroczystość wyjątkowo odbyła się bez udziału rodzin i kierownictwa samorządów naszego powiatu.

- W imieniu władz samorządowych dziękuję wam za zaangażowaniem w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańcom całego powiatu - zaznaczył szef wyszkowskich policjantów. - W tym roku przez wszystkie samorządy powiatu wyszkowskiego zostało wyróżnionych 36 policjantów i pracowników, za co serdecznie dziękuję i gratuluję - dodał.

Na zakończenie wystąpienia nadkomisarz Sycik skierował życzenia do uczestników uroczystości.

- Życzę wszystkim zdrowia, bo ono jest najważniejsze. Mam także nadzieję, że ten wymagający czas przyniesie nam przekonanie, że zawsze możemy na siebie liczyć. Da nam również siłę na przyszłość i umiejętność doskonałego łączenia zawodowego profesjonalizmu z wrażliwością i empatią. Szczególne życzenia przekazuję policjantkom z okazji przypadającego w tym roku 95-lecia działania policji kobiecej. Wszystkim zaś życzę spokojnej i bezpiecznej służby.

W trakcie uroczystości komendant wyszkowskiej jednostki odczytał również list komendanta wojewódzkiego policji zs. w Radomiu z podziękowaniami dla wszystkich funkcjonariuszy i pracowników policji z garnizonu mazowieckiego.

Apel zakończył meldunek złożony komendantowi przez dowódcę uroczystości. Wszystkim awansowanym, wyróżnionym i nagrodzonym jeszcze raz serdecznie gratulujemy!Źródło zdjęcia: KPP w Wyszkowie
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]