Dzisiaj jest: sobota, 26 września 2020

eWyszków » Wiadomości » Pijany kierujący stanowi zagrożenie

Pijany kierujący stanowi zagrożenie

14 sierpnia 2020, 13:29, KPP w Wyszkowie, red. Miłosz Magrzyk

Alkohol pogarsza koordynację ruchową, wzrokową, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. To sprawia, że kierujący może stanowić śmiertelne niebezpieczeństwo, nie tylko dla siebie, ale także dla innych użytkowników drogi.

13 sierpnia policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Wyszkowie prowadzili wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierujących na ul. Zapole w Wyszkowie. O godzinie 7.20 poddali badaniu alkomatem mieszkańca Wyszkowa. Okazało się, że 37-latek prowadził audi, będąc w stanie nietrzeźwości. Alkomat wykazał w jego organizmie prawie promil alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat więzienia, a ponadto sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara finansowa.

Policjanci apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i o rozwagę na drodze. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi. Pamiętajmy, że kierując wtedy, gdy jesteśmy pod wpływem alkoholu, zagrażamy bezpieczeństwu swojemu, pasażerów, a także bezpieczeństwu innych uczestników ruchu drogowego.

Jeśli zauważysz osobę, której zachowanie świadczy, że może ona znajdować się pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka odurzającego, nie bądź obojętny, reaguj. Powiadom o tym policję! Zawsze pamiętaj o własnym bezpieczeństwie. Staraj się powstrzymać od pościgów za nietrzeźwym kierujących czy zajeżdżaniu mu drogi. Osoby będące pod wpływem alkoholu mogą zachowywać się różnie. Często są agresywne i pobudzone. Każdy może zadzwonić - nawet anonimowo - pod numer telefonu 112 i może, a wręcz powinien, powiadomić najbliższą jednostkę policji o takim fakcie. Funkcjonariusze sprawdzą każdy taki sygnał.Źródło zdjęcia: KPP w Wyszkowie
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]