Dzisiaj jest: niedziela, 27 września 2020

eWyszków » Wiadomości » Policja przypomina o konieczności zakrywania ust i nosa

Policja przypomina o konieczności zakrywania ust i nosa

16 sierpnia 2020, 13:09, KPP w Wyszkowie, red. Miłosz Magrzyk

Dużo osób nie respektuje obowiązujących obostrzeń. Policja przypomina, że przepisy sanitarne obowiązujące od 30 maja 2020 r. w dalszym ciągu nakładają na nas obowiązek zakrywania ust i nosa w galeriach, sklepach i instytucjach. Wiele osób, czując już przywilej możliwości poruszania się bez maseczek po ulicach, zapomina, że wchodząc do lokalu handlowego, usługowego lub galerii trzeba zakryć nos i usta. Nie zapominajmy, że stan epidemii oraz koronawirus nadal istnieją.

W ostatnim czasie do Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie docierają sygnały od samych mieszkańców o lekceważącym podejściu mieszkańców miasta i powiatu do nakazu zakrywania twarzy i ust w sklepach, komunikacji publicznej i we wszelkich pomieszczeniach, gdzie ma ze sobą kontakt wiele osób.

Od momentu, gdy zniesiono obowiązek zakrywania ust i nosa na świeżym powietrzu, wiele osób całkowicie zrezygnowało z noszenia maseczek. Policjanci nadal przypominają i zwracają uwagę, by mieszkańcy egzekwowali przestrzeganie przepisów. Za każdym razem będziemy reagować na sygnały napływające od mieszkańców, które będą dotyczyć nieprzestrzegania wprowadzonych dla bezpieczeństwa nas wszystkich przepisów.

Dbajmy o siebie i szanujmy się nawzajem. Pamiętajmy o zakrywaniu ust i nosa w sklepach, urzędach oraz we wszelkich pomieszczeniach, gdzie spotyka się ze sobą wiele osób. Zachowajmy również odpowiedni dystans dla naszego wspólnego bezpieczeństwa.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że nowa rzeczywistość jest trudna dla mieszkańców powiatu. Dla policjantów również. Przepisy, których celem jest ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa, wprowadzono dla dobra nas wszystkich. Choć zdecydowana większość osób w odpowiedzialny sposób podchodzi do obostrzeń, zdarzają się przypadki łamania przepisów. Każda sytuacja jest inna i każdą sytuację policjanci oceniają indywidualnie. Najważniejsze jest to, by wspólnie z mieszkańcami powiatu przetrwać ten trudny czas w zdrowiu, czego oczywiście wszystkim życzymy, i jak najszybciej wrócić do normalności. Żeby to osiągnąć, musimy działać nie tylko razem, ale przede wszystkim odpowiedzialnie.

Stan zagrożenia jeszcze nie minął, a liczba zachorowań w Polsce wciąż rośnie. Apelujemy do wszystkich mieszkańców naszego powiatu o przestrzeganie przepisów.Źródło zdjęcia: KPP w Wyszkowie
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]