Dzisiaj jest: sobota, 26 września 2020

eWyszków » Wiadomości » Akcja poszukiwawcza nad rzeką

Akcja poszukiwawcza nad rzeką

18 sierpnia 2020, 13:08, KPP w Wyszkowie, red. Miłosz Magrzyk

Od 16 sierpnia od godziny 17.30 trwają poszukiwania 32-letniego mężczyzny, który wszedł do rzeki Narew na styku gmin Rząśnik i Rzewnie. Mężczyzna spędzał wolny czas nad wodą w towarzystwie znajomych. Mieszkaniec gminy Rząśnik wszedł do wody i po chwili przyjaciele stracili go z oczu.

Do tragicznego wypadku doszło ok. godz. 17.30 na styku gmin Rząśnik i Rzewnie. 32-letni mężczyzna wszedł do rzeki w Wólce-Wojciechówek (gmina Rząśnik) i przepłynął na drugi brzeg (znajdujący się już w gminie Rzewnie w powiecie makowskim). Mieszkaniec Rząśnika, kiedy już postanowił wrócić i płynął w stronę znajomych, nagle zniknął pod taflą wody.

Akcja poszukiwawcza trwała do późnych godzin nocnych, ale nie przyniosła efektu. Brało w niej udział ok. 40 osób, w tym strażacy, 9 nurków z Warszawy i Wyszkowa, policjanci oraz 4 łodzie. 17 sierpnia działania te kontynuowano z wykorzystaniem sonaru.

Policjanci apelują o zachowanie czujności i ostrożności nad wodą oraz przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Nie łączmy przyjemności korzystania z wypoczynku nad wodą z alkoholem, który ogranicza naszą koordynację ruchową i sprawia, że nie do końca realnie oceniamy mogące wystąpić w miejscu kąpieli zagrożenia. Pamiętajmy, aby mieć pod kontrolą najmłodszych członków naszej rodziny, którzy podczas zabawy nie zawsze zdają sobie sprawę z niebezpieczeństwa. Nie wykorzystujmy do kąpieli miejsc odludnych, nieznanych, a szczególnie tych oznaczonych tablicami, na których stwierdza się, że w danym miejscu występuje tzw. czarny punkt wodny czy też zakaz kąpieli.Źródło zdjęcia: KPP w Wyszkowie
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]