Dzisiaj jest: sobota, 26 września 2020

eWyszków » Wiadomości » Ozonowanie mieszkania - jak działa?

Ozonowanie mieszkania - jak działa?

27 sierpnia 2020, 09:54, Tipmedia, artykuł sponsorowany

Ozonowanie jest skutecznym i jednocześnie ekologicznym sposobem na zdezynfekowanie mieszkania. Dzięki tej metodzie można również usunąć przykre zapachy. Warto jednak pamiętać, że nieumiejętne ozonowanie może nie przynieść pożądanych skutków. Co więcej, w skrajnych przypadkach może być po prostu bardzo szkodliwe dla otoczenia.

Niezwykłe właściwości ozonu

Ozon jest 3-atomową odmianą tlenu, występującą w przyrodzie głównie w postaci gazowej. W temperaturze pokojowej i przy standardowym ciśnieniu atmosferycznym jest stosunkowo nietrwałą cząsteczką - dość szybko się rozpada. Tym niemniej jego obecność w atmosferze jest dla nas po prostu niezbędna; gdyby nie warstwa ozonowa, znajdująca się na wysokości ok. 30 km nad powierzchnią Ziemi, życie lądowe na naszej planecie nigdy by się nie rozwinęło. Zostałoby w zasadzie "wypalone" przez szkodliwe promieniowanie UV pochodzące ze Słońca, pochłaniane właśnie przez ozon.

Nie oznacza to jednak, że ta forma tlenu jest bezpieczna. Wręcz przeciwnie - w wysokim stężeniu jest bardzo silnie toksyczna, i to dla wszystkich żywych organizmów, nie tylko dla drobnoustrojów. W praktyce oznacza to, że jakiekolwiek prace z ozonem muszą być przeprowadzane z zachowaniem szczególnych środków ostrożności i wyłącznie przez wykwalifikowanych specjalistów. Dotyczy to nie tylko dezynfekowania, ale również uzdatniania wody lub bardzo szeroko rozumianej ozonoterapii. A także ozonowania mieszkania.

Ozonowanie mieszkania - kiedy warto przeprowadzić?

Ozonowanie mieszkania można przeprowadzić wtedy, gdy:

- chcemy oczyścić mieszkanie z przykrych zapachów poremontowych.

- mieszkanie uległo zalaniu lub pożarowi, więc przed przeprowadzeniem remontu chcemy usunąć przykre zapachy.

- poprzedni lokatorzy z różnych przyczyn (na przykład choroby) mieli trudności z utrzymaniem porządku lub higieny.

- mieszkanie ucierpiało na skutek rozległej awarii sanitarnej.

- materiały użyte do remontu lub budowy mieszkania były przeterminowane lub użytkowane niezgodnie z zaleceniami producenta, co skutkuje przykrym zapachem.

- po dezynsekcji lub deratyzacji chcemy pozbyć się przykrych zapachów pochodzenia zwierzęcego.

- gdy chcemy usunąć drobnoustroje chorobotwórcze, na przykład po chorobie kogoś bliskiego.

- gdy z różnych innych przyczyn konieczne jest przeprowadzenie dezynfekcji mieszkania.

Profesjonalne ozonowanie mieszkania - jak wygląda?

Każdy przypadek jest inny. Z tego względu proces ozonowania przeprowadzonego w celu usunięcia przykrych zapachów po pożarze może się pod pewnymi względami różnić od ozonowania, którego celem jest chociażby dezynfekcja mieszkania po chorobie. Tym niemniej najważniejsze działania wyglądają podobnie: najpierw specjaliści przygotowują mieszkanie do rozpylenia ozonu, na przykład poprzez zapewnienie w poszczególnych pomieszczeniach odpowiedniej temperatury czy wilgotności. Następnie rozstawia się generatory ozonu, uruchamia je i monitoruje cały proces, a na końcu redukuje się stężenie ozonu do bezpiecznego poziomu.

Jeżeli ozonowanie mieszkania https://profesjonalneozonowanie.pl/nasze-rozwiazania/ozonowanie-mieszkania/ wymaga zaangażowania właściciela takiej nieruchomości, wszelkie instrukcje, dotyczące chociażby usunięcia sprzętu elektronicznego czy roślin na czas przeprowadzenia całej operacji, są podane odpowiednio wcześniej.

  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]