Dzisiaj jest: środa, 16 czerwca 2021

eWyszków » Wiadomości » Bezpieczna droga do szkoły

Bezpieczna droga do szkoły

3 września 2020, 13:35, KGP, red. Miłosz Magrzyk

Uczniowie już wrócili do szkół. Z tego też względu w pobliżu placówek oświatowo-wychowawczych należy spodziewać się zwiększonego natężenia ruchu kołowego i pieszego.

Policjanci ruchu drogowego już od kilku tygodni przygotowywali się do powrotu dzieci i młodzieży do szkół. W ostatnich tygodniach wakacji funkcjonariusze sprawdzali stan oznakowania dróg i urządzeń ostrzegawczo-zabezpieczających. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości kierowali pisma do zarządców dróg z wnioskiem o usunięcie nieprawidłowości lub o uzupełnienie oznakowania.

W pierwszych dniach nauki policyjne patrole, pełniące służbę w rejonach szkół, będą zwracać uwagę na wszystkie nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego - zarówno kierujących, jak i pieszych. Będą przypominać kierującym pojazdami o zachowaniu szczególnej ostrożności przed przejściami dla pieszych oraz o tym, by bacznie obserwowali drogę i jej otoczenie. Mundurowi zwrócą też uwagę na to, czy pojazdy zatrzymujące się przy szkołach nie powodują zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego lub tegoż ruchu nie utrudniają, a także na to, w jaki sposób są przewożone dzieci.

Dodatkowo firma Screen Network SA na swoich ekranach LED rozmieszczonych w całym kraju będzie emitować spot dotyczący bezpiecznej drogi do szkoły.

Rodzicu, opiekunie

- dziecko naśladuje twoje zachowania, daj więc dobry przykład,

- zadbaj o to, by dziecko na drodze było widoczne dla kierujących pojazdami,

- ucz i przypominaj zasady prawidłowego poruszania się po drodze.

Kierowco

- w samochodzie przewoź dziecko zgodnie z przepisami,

- wysadzaj dziecko z samochodu od strony chodnika lub pobocza,

- zachowaj ostrożność w pobliżu szkół i placówek oświatowych, a szczególnie przed przejściem dla pieszych.

Nauczycielu

- pokaż dzieciom bezpieczny świat, także w sferze ruchu drogowego,

- ucz dzieci świadomego i odpowiedzialnego uczestnictwa w ruchu drogowym.Źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]