Dzisiaj jest: środa, 16 czerwca 2021

eWyszków » Wiadomości » Podziękowali za plony

Podziękowali za plony

7 września 2020, 13:22, Starostwo Powiatowe w Wyszkowie, red. Miłosz Magrzyk

Tegoroczne dożynki powiatowo-gminne odbyły się 30 sierpnia. Z uwagi na zagrożenia związane z niebezpieczeństwem zakażenia się koronawirusem przybrały one postać symboliczną. Obchody ograniczono do mszy oraz występu artystycznego Zespołu Pieśni i Tańca "Oberek".

Chociaż w ten sposób włodarze powiatu wyszkowskiego oraz wszystkich 6 gmin tworzących powiat chcieli podziękować rolnikom za ogromny trud włożonej pracy, miłość do ziemi oraz działania na rzecz wspólnot lokalnych - tych małych i dużych. Mszę więtą odprawili proboszcz parafii ks. kan. dr Zdzisław Golan wraz z proboszczem parafii pw. św. Wojciecha ks. Romanem Karasiem. Ceremonię uświetnił występ Młodzieżowej Orkiestry "Darminista" z Brańszczyka pod batutą Dariusza Pieńkosa.

Podczas nabożeństwa poświęcono wieńce i kosze dożynkowe, które na tę okazję zostały przygotowane przez przedstawicieli wszystkich gmin z powiatu wyszkowskiego. Starostami dożynek byli Anna Kowalska oraz Ireneusz Piotr Król z miejscowości Nowe Wypychy, a starostą bartnym był Jacek Gajewski.

Za życzliwość i pomoc w organizacji serdeczne podziękowania skierowano do: Anny Kowalskiej, Ireneusza Piotra Króla, Jacka Gajewskiego, Gminnej Biblioteki Publicznej w Rząśniku, Gminnego Ośrodka Kultury w Zabrodziu, Gminnego Ośrodka Kultury w Somiance, Gminnego Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji w Długosiodle, Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Długosiodle, Sanktuarium św. Idziego w Wyszkowie (gdzie odbyły się obchody), Wyszkowskiego Ośrodka Kultury "Hutnik", Marcina Dąbrowskiego, Agnieszki Szczygielskiej., ks. kan. dra Zdzisława Golana i ks. kan. Romana Karasia.Źródło zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Wyszkowie
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]