Dzisiaj jest: wtorek, 27 października 2020

eWyszków » Wiadomości » Groźny wypadek z udziałem motocyklisty

Groźny wypadek z udziałem motocyklisty

21 września 2020, 13:10, KPP w Wyszkowie, red. Miłosz Magrzyk

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie wyjaśniali przyczyny wypadku z udziałem samochodu osobowego i motocyklisty.

11 września około godziny 16.10 dyżurny wyszkowskiej komendy odebrał zgłoszenie o wypadku, do którego doszło w miejscowości Leszczydół-Nowiny. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów oraz służby ratownicze. Policjanci, którzy pracowali na miejscu zdarzenia, wstępnie ustalili, że kierujący saabem nieprawidłowo wykonał manewr skrętu w lewo, w wyniku czego doprowadził do zderzenia z motocyklem, który był w trakcie wyprzedzania.

Mundurowi zabezpieczyli ślady zdarzenia, technik kryminalistyki wykonał szkice oraz dokumentacje fotograficzne. Policjanci wykonali oględziny pojazdów. 23-letni kierujący osobówką był trzeźwy. W trakcie policyjnych czynności okazało się, że amator jednośladu, mieszkaniec Wyszkowa, nie posiada uprawnień do kierowa motocyklem.

Teraz policyjne postępowanie prowadzone przez policjantów Wydziału Kryminalnego KPP w Wyszkowie wyjaśni szczegółowy przebieg i okoliczności tego poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego.

Każdego dnia policjanci, pełniąc służbę na drogach, zapewniają bezpieczeństwo uczestnikom ruchu drogowego. Prowadząc liczne kontrole i akcje, mundurowi dyscyplinują kierowców do przestrzegania przepisów ruchu drogowego - tak, aby każdy bezpiecznie dotarł do celu. Najważniejszym jest, aby kierowcy wykazali się rozsądkiem i przestrzegali przepisów ruchu drogowego. Niestety wśród policyjnych statystyk nadal najczęstsze przyczyny wypadków to: nadmierna prędkość, nieustępowanie pierwszeństwa przejazdu oraz nieprzepisowe wyprzedzanie.

Jednośladów na drogach przybywa szczególnie wtedy, gdy na dworze panuje przyjazna pogoda. W tym czasie zdecydowanie wzrasta liczba wypadków z udziałem rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów. Pamiętajmy o tym i dokładnie obserwujmy drogę przed i za pojazdem, uważając zarówno na cyklistów, jak i pieszych.Źródło zdjęcia: KPP w Wyszkowie
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]