Dzisiaj jest: sobota, 8 maja 2021

eWyszków » Wiadomości » Przekazanie sprzętu komputerowego oraz środków ochrony indywidualnej

Przekazanie sprzętu komputerowego oraz środków ochrony indywidualnej

3 października 2020, 14:05, Starostwo Powiatowe w Wyszkowie, red. Miłosz Magrzyk

2 października 2020 r. w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wyszkowie dokonano uroczystego przekazania dyrektor Alicji Zapolskiej w bezpłatne użyczenie 20 laptopów wraz z oprogramowaniem oraz 8 drukarek wielofunkcyjnych.

Dla wychowanków oraz pracowników ww. Placówek przekazano również środki ochrony indywidualnej, w tym 460 maseczek, 2300 par rękawiczek oraz 100 litrów płynu do dezynfekcji. Łączna wartość przekazanej pomocy stanowi kwotę 75.662,20 zł. Ogółem wsparciem zostanie objętych 46 osób.

Jest to kolejny etap realizowanej przez Powiat umowy podpisanej z Wojewodą Mazowieckim na realizację projektu pn. ,,Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19", realizowanego w ramach programu Wiedza. Edukacja. Rozwój na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Dzieci i młodzież przebywająca w instytucjonalnej pieczy zastępczej, będą mogły wykorzystać otrzymany sprzęt do zdalnej nauki, poszerzania wiedzy, wyrównywania braków szkolnych oraz organizacji czasu wolnego. Otrzymane środki ochrony osobistej ułatwią bezpieczną realizację zadań w czasie epidemii COVID-19.

Starosta Jerzy Żukowski życzył dzieciom sukcesów w nauce, a pracownikom Placówek sukcesów i satysfakcji z wykonywanej pracy. Alicja Zapolska - dyrektor Domu da Dzieci nr 1 i nr 2 podziękowała staroście Jerzemu Zukowskiemu i Teresie Czajkowskiej za zaangażowanie w pozyskanie środków na realizację projektu.Źródło zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Wyszkowie
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]