Dzisiaj jest: sobota, 8 maja 2021

eWyszków » Wiadomości » Zatrzymani z narkotykami

Zatrzymani z narkotykami

9 października 2020, 09:00, KPP w Wyszkowie, red. Miłosz Magrzyk

Kryminalni zatrzymali 2 mieszkańców gminy Wyszków podejrzewanych o posiadanie narkotyków. Policjanci zabezpieczyli nie tylko narkotyki, ale także przedmioty służące do ich porcjowania.

Policjanci stale prowadzą działania mające na celu ustalenie i zatrzymanie osób mających związek z przestępstwami narkotykowymi. Z poniesieniem odpowiedzialności karnej muszą liczyć się wszyscy posiadający substancje zabronione, jak również udzielający lub handlujący tego typu środkami.

W ostatnich dniach do zatrzymań doszło w Wyszkowie oraz w Lucynowie. Do policyjnej celi trafili mężczyźni w wieku 27 i 33 lat. Kryminalni zabezpieczyli w sumie blisko 350 gramów narkotyków, w tym mefedron oraz susz roślinny w postaci marihuany. Policjanci zabezpieczyli również 11 krzewów konopi indyjskich i zlikwidowali przydomową plantację. Dodatkowo do depozytu policyjnego trafiły przedmioty służące do przygotowywania i porcjowania środków odurzających.

Mężczyźni już usłyszeli prokuratorskie zarzuty posiadania narkotyków w znacznej ilości. Prokurator wobec zatrzymanych zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego. O dalszym losie 27- i 33-latka zdecyduje teraz sąd. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Nasze działania skierowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej będą dalej konturowane. Osoby posiadające narkotyki, a tym bardziej nakłaniające innych do ich zażywania oraz handlujące środkami odurzającymi muszą liczyć się z zasadą zero tolerancji.Źródło zdjęcia: KPP w Wyszkowie
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]