Dzisiaj jest: piątek, 6 sierpnia 2021

eWyszków » Wiadomości » Noś odblaski. Będziesz widoczny na drodze

Noś odblaski. Będziesz widoczny na drodze

22 października 2020, 14:24, KPP w Wyszkowie, red. Miłosz Magrzyk

Bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od tego, jak osoby poruszające się na piechotę są widoczne dla osób kierujących.

Gdy pada deszcz i jest ślisko, o wypadek nietrudno. Nieraz kończy się na niegroźnej stłuczce, czasem jednak dochodzi do zdarzenia drogowego, w którym są ranni i zabici. Wielu z tych wypadków, czy kolizji można by uniknąć. O bezpieczeństwo musi jednak zadbać każdy uczestnik ruchu drogowego. Przestrzeganie przepisów drogowych to obowiązek każdego - kierowców, rowerzystów i pieszych.

W niesprzyjających warunkach drogowych szczególnie ważna staje się nasza widoczność. Kierowca samochodu musi pamiętać o prawidłowym oświetleniu swojego auta. Przed rozpoczęciem jazdy musi upewnić się, czy auto nie ma przypadkiem uszkodzonych, zużytych lub źle działających świateł. Jest to niezwykle ważne, szczególnie podczas jazdy wieczorem i nocą, przy złej widoczności. O tym, że jest to bardzo istotny element, mający ogromny wpływ na bezpieczeństwo jazdy, nikogo nie trzeba przekonywać.

Podobnie jest z pieszymi i rowerzystami. Im bardziej będą widoczni na drodze, tym będą bardziej bezpieczni. Kiedy tak szybko zapada zmierzch, warto zadbać o umieszczenie na swoich ubraniach dodatkowych elementów odblaskowych. Dotyczy do zarówno dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Dla innych użytkowników dróg osoba w kamizelce czy opaskach odblaskowych jest o wiele bardziej widoczna niż osoba bez tych elementów. W ten sposób chronimy się przed ewentualnymi następstwami zdarzeń drogowych.

Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drogach, głównie kiedy aura nie sprzyja, na ulicy jest mokro, ślisko i szybko robi się ciemno.Źródło zdjęcia: KPP w Wyszkowie
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]