Dzisiaj jest: wtorek, 1 grudnia 2020

eWyszków » Wiadomości » Dlaczego warto zdecydować się na instalację fotowoltaiczną w Legionowie?

Dlaczego warto zdecydować się na instalację fotowoltaiczną w Legionowie?

25 października 2020, 13:24, Tipmedia, artykuł sponsorowany

Instalacja fotowoltaiczna to na przestrzeni ostatnich kilku lat rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród osób prywatnych, które fotowoltaikę instalują w gromach mieszkalnych, jak i wśród przedsiębiorców, którzy wykorzystują technologie w biurach. Istnieje wiele zalet związanych ze wdrożeniem tego rozwiązania u siebie. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety i plusy zainstalowania fotowoltaiki w swoim domu.

Odnawialna energia która działa w zgodzie ze środowiskiem

Od kilku lat coraz częściej mówi się o negatywnym wpływie produkcji energii na środowisko naturalne. Społeczeństwo coraz głośniej domaga się rewolucji w związku z dekarbonizacją Polski, co w dużym stopniu może mieć wpływ na podwyżkę cen prądu. Systemy fotowoltaiczne to źródło energii odnawialnej w czystej postaci. Systemy fotowoltaiczne nie generują dwutlenku węgla i w żaden negatywny sposób nie oddziałują na środowisko. Jeśli chcemy w proekologiczny sposób generować energię potrzebną do zasilania gniazdek w naszych domach - fotowoltaika do najlepszy wybór.

Zwrot z inwestycji w system fotowoltaiczny

Dla wielu osób cena początkowa zakupu i montażu systemu fotowoltaicznego może być zniechęcająca. Należy jednak to rozwiązanie potraktować jako inwestycje, która w bardzo szybkim czasie się zwróci. Zgodnie z szacunkami średni czas zwrotu z inwestycji to około 6 lat. Ten fakt, w połączeniu z długą, 25-letnią gwarancją, daje nam ogromne korzyści finansowe w postaci braku wysokich rachunków za prąd. Co więcej, nigdy już nie będziemy zależni od dostawcy prądu, który może w każdym momencie podnieść cenę, na co nie będziemy mieć żadnego wpływu. W momencie, gdy będziemy generować nadwyżki energii elektrycznej, wyślemy je do dostawcy prądu, który odda nam je wtedy, gdy będziemy tego potrzebować.

Program dopłat do zakupu instalacji fotowoltaicznej

Decydując się na zakup instalacji fotowoltaicznej, pod poniższym linkiem https://fenix.energy/fotowoltaika-legionowo/, oprócz samego zwrotu z inwestycji mamy możliwość otrzymania dotacji na zakup systemu generującego odnawialną energię. Owa dotacja zostanie przyznana w ramach programu Mój Prąd, który oferuje nawet 5000 złotych dotacji, którą uzyskamy po instalacji systemu. Na tym jednak ulgi finansowe się nie kończą. Na początku następnego roku, przy okazji wypełniania deklaracji podatkowej, instalacje fotowoltaiczną możemy odpisać z podatku w ramach ulgi termomodernizacyjnej, co stanowi dla nas kolejne dodatkowe środki finansowe. Summa summarum okaże się, że sam koszt wejściowy nie będzie tak wysoki.

  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]