Dzisiaj jest: piątek, 6 sierpnia 2021

eWyszków » Wiadomości » Ruszyła całodobowa infolinia wsparcia ośrodków pomocy społecznej i organizacji pozarządowych

Ruszyła całodobowa infolinia wsparcia ośrodków pomocy społecznej i organizacji pozarządowych

9 listopada 2020, 13:40, 5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej, red. Miłosz Magrzyk

5 listopada ruszyła całodobowa bezpłatna infolinia telefoniczna, której obsługą zajmują się żołnierze WOT.

800 100 115 - to numer telefonu, pod którym pracownicy placówek i organizacji pomocowych będą mogli wnioskować o wsparcie ich działań w terenie i pomoc ich podopiecznym. Żołnierz obsługujący infolinię przekaże taką informację koordynatorowi z właściwej brygady, który zajmie się realizacją zadania.

Z założenia infolinia ma być narzędziem pomocniczym wykorzystywanym wyłącznie w przypadku całkowitego braku możliwości złożenia wniosku o pomoc inną drogą (zarówno przez internetową aplikację Platforma wsparcia WOT , jak też w formie tradycyjnej - za pomocą pisma czy faksu).

Aplikacja ta została uruchomiona wiosną tego roku przez WOT. Jest to aplikacja internetowa dostępna pod adresem https://pomocwot.ron.mil.pl. Mogą z niej korzystać tylko zarejestrowane podmioty. Aby dokonać rejestracji, należy wysłać e-mail z wnioskiem o rejestrację na adres pomocwot@mon.gov.pl. W odpowiedzi wnioskodawca otrzyma wiadomość z prośbą o przesłanie szczegółowych danych niezbędnych do rejestracji. Po przejściu rejestracji użytkownik otrzyma pełen dostęp do usługi.

Dotychczas składane wnioski dotyczyły głównie potrzeb transportu i dystrybucji żywności dla osób najbardziej potrzebujących, zaopatrzenia w materiały ochronne i płyny do dezynfekcji, zakupów i dostarczania leków, wsparcia personelu ośrodków pomocy społecznej i medycznego czy budowy polowych izb przyjęć.

Obecne uruchomienie telefonicznej infolinii jest kolejnym działaniem podejmowanym przez WOT w ramach wsparcia działań związanych z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-CoV-2. Operacja prowadzona przez WOT nosi nazwę Trwała odporność, a jej można zawrzeć w 5 słowach: zapobiegaj, identyfikuj, izoluj, wspieraj, odtwarzaj.

W swoich działaniach żołnierze WOT ukierunkowują się na wsparciu opieki medycznej, służb sanitarnych i samorządów. Przeprowadzają badania wymazowe, pomagają chorym w izolatorium, wspierają w opiece nad pensjonariuszami w domach pomocy społecznej oraz wspierają policję w monitorowaniu przestrzegania obostrzeń przez osoby objęte kwarantanną.

Oprócz żołnierzy 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej w działania związane z zahamowaniem rozwoju epidemii na terenie północnego Mazowsza szeroko angażowani są żołnierze zawodowi z jednostek z innych rodzajów sił zbrojnych podległych dowództwu generalnemu RSZ, Inspektoratowi Wsparcia SZ oraz dowództwu garnizonu Warszawa. 5 MBOT wspierają żołnierze 2 Ośrodka Radioelekronicznego, 18 Batalionu Dowodzenia i 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego.Źródło zdjęcia: 5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]