Dzisiaj jest: piątek, 6 sierpnia 2021

eWyszków » Wiadomości » Przez okno włamali się do domu

Przez okno włamali się do domu

19 listopada 2020, 13:54, KPP w Wyszkowie, red. Miłosz Magrzyk

Dom lub mieszkanie, w którym zgromadzono dorobek wielu lat pracy, stanowią łakomy kąsek dla złodzieja. Trzeba zrobić wszystko, aby skutecznie bronić się przed kradzieżą.

Jedną z metod pozbawienia właściciela wartościowych przedmiotów są tzw. kradzieże i włamania "na śpiocha" - sprawca działa, gdy domownicy w nocy są w domu i śpią. Sprawcy dostają się do domów najczęściej po wyważeniu lub nawierceniu okien lub drzwi balkonowych. Włamywacze z reguły działają między godz. 2 a 5 w nocy - w porze najmocniejszego snu mieszkańców.

Wielu złodziei działa również w środku dnia. Włamywacz, zanim zdecyduje się dokonać włamania, zdobywa informacje o wyposażeniu mieszkania i zabezpieczeniach, w jakie wyposażone jest mieszkanie czy dom. Ponadto przestępcy często obserwują zachowanie lokatorów i ustalają ich codzienne zwyczaje. Sprawdzają jaka jest liczba lokatorów, czy są oni w domu, o której godzinie wracają np. z pracy, o której chodzą spać oraz w których pomieszczeniach śpią. Włamywacze często sprawdzają naszą czujność poprzez wykonywanie głuchych telefonów, dzwonków domofonem itp.

Właśnie wczorajszego dnia łupem złodzieja bądź złodziei padł jednorodzinny dom na terenie gminy Somianka. Sprawcy weszli do domu po wcześniejszym przewierceniu ramy okiennej, a następnie przy wykorzystaniu cienkiego narzędzia otworzyli okno. Złodzieje zabrali sprzęt elektroniczny, biżuterię oraz pieniądze.

Kryminalni na miejscu wykonali czynności procesowe, oględziny i zabezpieczyli ślady. Dalsze postępowanie śledczych będzie zmierzać do ustalenia i zatrzymania sprawców kradzieży z włamaniem.

Każdemu ze sprawców takiego czynu grozi do 10 lat pozbawienia wolności.Źródło zdjęcia: KPP w Wyszkowie
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]