Dzisiaj jest: środa, 28 lipca 2021

eWyszków » Wiadomości » Zakończyłeś spis rolny? Zapytaj o to innych

Zakończyłeś spis rolny? Zapytaj o to innych

23 listopada 2020, 14:04, https://spisrolny.gov.pl/, red. Miłosz Magrzyk

Do końca spisu pozostało już niewiele czasu. Trwa on bowiem do 30 listopada.

Do końca spisu rolnego zostało już niewiele czasu, a wciąż część rolników nie wywiązała się z obowiązku spisowego. Dla polskiego rolnictwa znaczenie ma każdy wypełniony formularz spisowy, dlatego warto o tym przypominać w gronie swoich sąsiadów i znajomych.

Tylko do 30 listopada 2020 r. użytkownicy gospodarstw rolnych mają czas, aby wywiązać się z obowiązku spisowego. Tymczasem liczba rolników, którzy nie spisali swoich gospodarstw, pozostaje na Mazowszu dość duża. Brak danych z tych gospodarstw oznacza, że władze lokalne i instytucje rolnicze nie będą miały pełnej wiedzy niezbędnej do podejmowania w najbliższej przyszłości działań wspierających rolników.

Jeśli trafisz w swoim otoczeniu na kogoś, kto nie spisał jeszcze swojego gospodarstwa, zaproponuj mu samospis internetowy dostępny na stronie https://spisrolny.gov.pl/. To najwygodniejsza i najbezpieczniejsza metoda - wszystko można zrobić w domu w dogodnym dla siebie czasie. Ważne - od pierwszego skutecznego zalogowania do aplikacji masz tylko 5 dni na dokończenie spisu!

Sąsiadowi lub znajomemu, który nie ma komputera, zasugeruj kontakt z infolinią spisową dostępną pod numerem 22 279 99 99 lub z Gminnym Biurem Spisowym (poniedziałek - piątek) pod numerem 29 74 68 600, wew. 36. Jeśli zgłosi chęć spisania gospodarstwa rolnego, zostanie przekierowany do rachmistrza telefonicznego lub terenowego, który w imieniu rolnika wprowadzi wszystkie informacje do formularza spisowego.

Osobie, która uważa, że nieprzystąpienie do spisu jednej osoby nie ma większego znaczenia, należy przypomnieć, że liczy się każdy rolnik!Źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]