Dzisiaj jest: piątek, 6 sierpnia 2021

eWyszków » Wiadomości » Następne dostawy środków ochrony indywidualnej

Następne dostawy środków ochrony indywidualnej

29 listopada 2020, 13:38, 5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej, red. Miłosz Magrzyk

Żołnierze WOT cały czas wykazują się zaangażowaniem, jeśli chodzi o wspieranie służb w walce z koronawirusem.

W walkę z koronawirusem jest zaangażowanych już ponad 6,5 tysiąca żołnierzy, z czego ponad 200 z 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Żołnierze wspierają służby medyczne, ośrodki pomocowe oraz sanepidy, a także dostarczają środki ochrony indywidualnej.

Zadanie to jest realizowane na wniosek Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie. Do tej pory żołnierze 5 MBOT przetransportowali łącznie ponad 247 tysięcy środków ochrony indywidualnej, m.in.: kombinezony, rękawiczki, maseczki, fartuchy chirurgiczne, przyłbice oraz gogle - z Wojewódzkiego Magazynu Przeciwpowodziowego i Obrony Cywilnej w Nowych Grobicach.

Do tej pory materiały trafiły do szpitali: w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie, Wyszkowie oraz Wołominie, a także do szpitali: w Radzyminie, Sokołowie Podlaskim i Przasnyszu, a dostawy planowano także na potrzeby szpitali w miejscowościach: Pułtusk, Mińsk Mazowiecki oraz Płońsk. Łącznie placówki takie otrzymają wsparcie w postaci blisko 1,5 miliona sztuk środków ochrony indywidualnej.

5 MBOT realizuje zadania przeciwkryzysowe w ramach operacji Trwała odporność, która polega głównie na wygaszaniu ognisk koronawirusa. Cel operacji skupia się na 5 rodzajach działań: zapobieganiu, identyfikowaniu, izolowaniu, wspieraniu oraz przywracaniu.Źródło zdjęcia: 5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]