Dzisiaj jest: piątek, 6 sierpnia 2021

eWyszków » Wiadomości » Kierowco, zwolnij!

Kierowco, zwolnij!

5 grudnia 2020, 13:20, KPP w Wyszkowie, red. Miłosz Magrzyk

Jazda z nadmierną prędkością to nie tylko ryzyko utraty prawa jazdy, ale przede wszystkim zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia.

Jesienno-zimową porą warunki na drogach mogą być nieprzewidywalne, a tym samym niebezpieczne. Opady atmosferyczne i śliska nawierzchnia powodują zmniejszenie przyczepności pojazdów, co w połączeniu z nadmierną prędkością może doprowadzić do niebezpiecznych zdarzeń. Aby przeciwdziałać niewłaściwym zachowaniom na drodze, a tym samym zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, policjanci z wyszkowskiej drogówki każdego dnia za pomocą ręcznych mierników prędkości kontrolują to, jak szybko poruszają się pojazdy.

Patrole te pojawiają się przede wszystkim w miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego. Do ich wytypowania brane są pod uwagę wszystkie uzyskane informacje, również te z Krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa. Kierowcy, którzy nie stosują się do przepisów, muszą się liczyć z konsekwencjami prawnymi.

Dnia 2 grudnia policjanci z wyszkowskiej drogówki wchodzący w skład mazowieckiej grupy Speed przerwali szybką i niebezpieczną jazdę mieszkańcowi Ostrołęki. Mężczyzna pędził skodą przez obszar zabudowany w Prabutach z prędkością 113 km/ h, czyli o 63 km/h szybciej niż jest to dozwolone. Ostrołęczanin stracił swoje uprawnienia do kierowania na 3 miesiące, został ukarany wysokim mandatem, a do jego konta dopisano 10 punktów karnych.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to ciągle główna przyczyna wypadków drogowych. Przekroczenie prędkości dopuszczalnej w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h skutkuje m.in. zatrzymaniem na 3 miesięcy prawa jazdy.Źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]