Dzisiaj jest: piątek, 6 sierpnia 2021

eWyszków » Wiadomości » Policjanci prowadzą kontrole

Policjanci prowadzą kontrole

7 grudnia 2020, 13:01, KWP, red. Miłosz Magrzyk

Umundurowani oraz nieumundurowani policjanci wspólnie z przedstawicielami służb sanitarnych sprawdzają, czy w galeriach i sklepach powierzchniowych ludzie przestrzegają obowiązujących przepisów sanitarnych. Kontrole będą częstsze szczególnie w okresie wzmożonego ruchu przedświątecznego.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami w galeriach handlowych mogą przebywać klienci, ale tacy, którzy przestrzegają reżimu sanitarnego. Kluczowym parametrem jest to, jaką powierzchnię ma dany sklep. W sklepach powyżej 100 m? może przebywać jedna osoba na 15 m? powierzchni, a 1 osoba na 10 m? w sklepach może przebywać w sklepach o mniejszej powierzchni. Podczas poruszania się po sklepach, jak również w kolejkach pomiędzy klientami, istnieje obowiązek zachowania 1,5 metra dystansu społecznego. Osoby muszą pamiętać także o obowiązku zasłaniania ust i nosa oraz o dezynfekcji.

Przestrzeganie przepisów przez klientów, ale także przez zarządzających obiektami, sprawdzają policjanci wspólnie z przedstawicielami sanepidów. Niedawno, tylko podczas doby, skontrolowano ponad 660 placówek handlowych w ponad 100 galeriach.

Podczas sprawdzania mundurowi ujawnili 25 przypadków niestosowania się do obowiązujących przepisów, w związku z czym zastosowali 11 pouczeń i tyle samo nałożyli mandatów. Sporządzili też 3 wnioski o ukaranie do sądu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami na osobę, która nie przestrzega zakazów, nakazów, ograniczeń lub obowiązków określonych w przepisach o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, można nałożyć mandat w wysokości 1000 zł.

Po raz kolejny funkcjonariusze apelują do obywateli o stosowanie się do obowiązujących ograniczeń i przypominają, że odpowiedzialne zachowanie może uchronić nas przed zakażeniem.Źródło zdjęcia: KWP
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]