Dzisiaj jest: niedziela, 24 stycznia 2021

eWyszków » Wiadomości » Kierowco, uważaj! Może być ślisko

Kierowco, uważaj! Może być ślisko

13 grudnia 2020, 13:40, KPP w Wyszkowie

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków pojawiły się opady śniegu. Pamiętajmy, że wraz ze zmianą pogody styl naszej jazdy także powinien ulec zmianie.

Zalegające błoto pośniegowe na drodze może być bardzo śliskie. W związku z tym należy zmniejszyć prędkość, a zwiększyć odstęp od pojazdów jadących przed nami. Bardzo ważne jest również, aby dojeżdżając do skrzyżowania czy przejścia dla pieszych wcześniej zmniejszyć prędkość. Nie ufajmy także do końca systemom elektronicznym pojawiających się coraz częściej w naszych pojazdach. Mają one za zadanie jedynie wspomagać kierowcę, jednak nie zastąpią zdrowego rozsądku i wyobraźni. Praw fizyki nie da się oszukać, jeśli np. zbyt szybko wiedziemy w zakręt. Nie zapominajmy również, aby przed wyjazdem dokładnie odśnieżyć nasze auto.

Mundurowi apelują o to, by dostosować prędkość do warunków, jakie mamy na drodze, myśleć i przewidywać zagrożenia. Każdy pieszy i rowerzysta powinien również pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska czy nawet zwykła latarka sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze będzie lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy.

Funkcjonariusze zwracają się także z prośbą, aby przekraczając jezdnie, nawet na oznakowanych przejściach dla pieszych, o dokładne upewnienie się, czy takie przejście będzie bezpieczne.Źródło zdjęcia: KPP w Wyszkowie
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]