Dzisiaj jest: piątek, 6 sierpnia 2021

eWyszków » Wiadomości » Kierował busem, mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie

Kierował busem, mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie

17 grudnia 2020, 13:56, KPP w Wyszkowie, red. Miłosz Magrzyk

Do 2 lat pozbawienia wolności grozi skrajnie nieodpowiedzialnemu kierowcy.

Nietrzeźwi użytkownicy dróg - zarówno kierujący pojazdami, jak również piesi i rowerzyści - stwarzają realne zagrożenie dla siebie oraz innych. Z tego też względu policjanci z KPP w Wyszkowie prowadzą wielokierunkowe działania mające na celu ujawnianie i wyeliminowanie z ruchu zwłaszcza osób będących pod wpływem alkoholu, a kierujących.

Apele policjantów o rozwagę za kierownicą i o przestrzeganie zasad niestety nie trafiają do wszystkich użytkowników dróg powiatu wyszkowskiego. Wczoraj około godziny 8.50 na łuku drogi w miejscowości Wysychy doszło do groźnie wyglądającej kolizji drogowej. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Wyszkowie, 27-letni mieszkaniec gminy Zabrodzie, jadąc od strony Niegowa w kierunku miejscowości Dębinki, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożny słup energetyczny. W wyniku tego auto wywróciło się na lewy bok. Przeprowadzone przez mundurowych badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna kierował, będąc w stanie nietrzeźwości. W jego organizmie było ponad 2,5 promila alkoholu.

Za jazdę na podwójnym gazie 27-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, wysoka kara finansowa oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Jak widać pomimo wielu apeli policji i tragicznych zdarzeń drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców, wciąż pojawiają się nieodpowiedzialne osoby wsiadające za kierownicę po tym, jak niedawno spożywały alkohol. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Reagujmy, jeśli widzimy, że za kierownicę wsiada taka osoba, nie pozostawajmy obojętni również wtedy gdy na jezdni zatacza się pieszy lub rowerzysta - poinformujmy o tym służby. W ten sposób możemy zapobiec wielu tragediom.Źródło zdjęcia: KPP w Wyszkowie
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]