Dzisiaj jest: środa, 28 lipca 2021

eWyszków » Wiadomości » Dachowanie na drodze krajowej nr 62

Dachowanie na drodze krajowej nr 62

4 marca 2021, 13:09, KPP w Wyszkowie, red. Miłosz Magrzyk

83-letni kierowca z Wyszkowa doznał obrażeń. Został przetransportowany do szpitala. Ruch na krajówce odbywał się wahadłowo.

Do groźnego wypadku drogowego doszło 1 marca o godz. 16.15 na drodze krajowej nr 62 w miejscowości Nowe Płudy. Ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego wchodzących w skład grupy Speed wynika, że kierowca, jadąc w stronę Wyszkowa, stracił panowanie nad samochodem, zjechał na prawą stronę drogi, gdzie następnie uderzył w przepust, a później dachował w przydrożnym rowie.

Technik kryminalistyki wspólnie z policjantami ruchu drogowego wykonali m.in oględziny miejsca oraz pojazdu, szkice zdarzeniowe, a także dokumentację fotograficzną niezbędną do wyjaśnienia szczegółowego przebiegu i okoliczności wypadku.

Wiosenna aura sprzyja spędzaniu wolnego czasu na powietrzu. Pogoda sprzyja również kierowcom. Zapominamy jednak, że jeszcze trwa zima. Różnice temperatur pomiędzy dniem a nocą są duże i na drogach może być ślisko. Często występują mgły i opady deszczu marznące w nocy. Statystyki pokazują, że wiosną wcale nie zmniejsza się liczba zdarzeń w ruchu drogowym. Porywiste wiatry i słońce mogą utrudniać poruszanie się po drogach. Dostosujmy jazdę do panujących warunków atmosferycznych. Uważajmy na dzieci bawiące się na boiskach i placach położonych przy jezdni. Zwracajmy szczególną uwagę na pobocza, po których mogą poruszać się piesi. Zachowajmy także szczególną ostrożność przy mijaniu rowerzystów.

Policjanci przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa: pamiętajmy o prawidłowym poruszaniu się po drogach (chodnikiem lub lewą stroną drogi, przekraczaniem jezdni tylko w odpowiednich miejscach), sprawdźmy, czy dzieci nie bawią się przy drogach lub innych niebezpiecznych miejscach, zwróćmy uwagę, gdzie nasze dzieci jeżdżą na rolkach, czy rowerach, pamiętajmy o prawidłowym oznakowaniu rowerów oraz stosowaniu kasków ochronnych oraz o stosowaniu elementów odblaskowych (kamizelek, opasek, zawieszek) podczas jazdy rowerem, uprawiania joggingu lub spacerów w obszarach niezabudowanych.Źródło zdjęcia: KPP w Wyszkowie
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]