Dzisiaj jest: środa, 28 lipca 2021

eWyszków » Wiadomości » Jechał slalomem. Był pod wpływem alkoholu

Jechał slalomem. Był pod wpływem alkoholu

19 marca 2021, 10:38, KPP w Wyszkowie, red. Miłosz Magrzyk

Policjanci z Posterunku Policji w Somiance zatrzymali do kontroli drogowej nietrzeźwego motorowerzystę.

17 marca około godziny 19.20 w trakcie patrolu miejscowości Komorowo mundurowi zauważyli motorower, którego tor jazdy wskazywał, że kierujący nim może być nietrzeźwy. W trakcie policyjnej kontroli policjanci wyczuli od mężczyzny alkohol. Przeprowadzone alkomatem badanie wykazało, że w organizmie 27-letniego mieszkańca gminy Rząśnik jest 0,8 promila alkoholu.

Funkcjonariusze od razu zatrzymali nieodpowiedzialnemu mężczyźnie prawo jazdy, gdyż jazda w stanie nietrzeźwości stanowiła ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego oraz samego amatora jednośladu. Jak oświadczył 27-latek, wypił 2 piwa oraz 100 ml wódki, po czym zdecydował się na jazdę na podwójnym gazie. Na szczęście tym razem nie doszło do tragedii, a mężczyzna został w porę wykluczony z ruchu drogowego.

Prowadzenie pojazdu, będąc w stanie nietrzeźwości, to jedno największych przestępstw drogowych. Nawet najmniejsza ilość wypitego alkoholu może doprowadzić do tragedii na drodze. Nie bójmy się również reagować w sytuacji, kiedy podejrzewamy, że kierowca jest nietrzeźwy. Powiadommy o tym służby. Jeden telefon, a może uratować ludzkie życie.

W Kodeksie karnym znajdziemy informacje, że kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

W razie uznania oskarżonego za winnego zarzucanego mu przestępstwa i wydania wobec niego wyroku skazującego sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a minimalny okres zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych wynosi 3 lata. Dodatkowo w razie skazania sprawcy sąd orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Penitencjarnej w wysokości co najmniej 5 000 złotych.Źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]