Dzisiaj jest: środa, 28 lipca 2021

eWyszków » Wiadomości » "Prędkość" na drogach powiatu wyszkowskiego

"Prędkość" na drogach powiatu wyszkowskiego

23 marca 2021, 10:26, KPP w Wyszkowie, red. Miłosz Magrzyk

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków.

Mazowieccy policjanci przeprowadzili w sobotę na drogach województwa działania "Prędkość". To akcja ukierunkowana na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego mająca na celu zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych oraz uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego, jakie zagrożenia mogą występować, jeżeli nie przestrzegają oni przepisów.

Podczas działań policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Wyszkowie, którzy wchodzą również w skład grupy Speed, przeprowadzili 47 kontroli drogowych i ujawnili 30 przypadków przekroczeń prędkości, do których doszło na drogach powiatu wyszkowskiego. Jeden z mieszkańców gminy Wyszków stracił swoje uprawnienia do kierowania, ponieważ przekroczył prędkość dozwoloną w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

Akcja miała charakter prewencyjny, jednak kierujący, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy tę prędkość przekraczali rażąco, musieli liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Policja przypomina, że przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy i apeluje do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

Pamiętajmy, że bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i własnych umiejętności.Źródło zdjęcia: KPP w Wyszkowie
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]