Dzisiaj jest: środa, 28 września 2022

eWyszków » Wiadomości » Pijany i bez uprawnień uciekał przed kontrolą policyjną

Pijany i bez uprawnień uciekał przed kontrolą policyjną

9 kwietnia 2021, 10:28, KPP w Wyszkowie, red. Miłosz Magrzyk

Kierowca nie reagował na polecenia mundurowych wzywające do zatrzymania auta i kontynuował ucieczkę w stronę ul. Mazowieckiej.

Dnia 7 kwietnia po południu w Wyszkowie na ul. Białostockiej policjanci wyszkowskiego wydziału ruchu drogowego, którzy wchodzą w skład Mazowieckiej Grupy Speed, chcieli zatrzymać do kontroli drogowej osobę kierującą skodą. Kierowca nie reagował jednak na polecenia mundurowych. Dyżurny komendy do pomocy w zatrzymaniu uciekającego kierowcy skierował dodatkowe patrole, które znajdowały się w pobliżu.

Funkcjonariusze, zachowując wszystkie środki ostrożności oraz bezpieczeństwa, wyprzedzili ściganą skodę i wymusili zatrzymanie pojazdu na poboczu. Szybko okazało się, co było powodem ucieczki kierowcy. Policjanci po dobiegnięciu do pojazdu i otworzeniu drzwi od razu wyczuli od kierowcy alkohol. Mieszkaniec gminy Wyszków był kompletnie pijany, a od początku interwencji także wulgarny i arogancki. Nie chciał podać danych osobowych oraz nie widział w swoim zachowaniu niczego złego. O badaniu na zawartość alkoholu pijany mężczyzna nie chciał słyszeć.

W takiej sytuacji postępowanie funkcjonariuszy musiało być stanowcze i zdecydowane. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do szpitala, gdzie została mu pobrana krew do badań. W Komendzie Powiatowej Policji w Wyszkowie ustalono również dane personalne pijanego kierowcy. Okazał się nim 64-letni mieszkaniec podwyszkowskiej wsi. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych wyszło na jaw, że to nie jedyny naganny czyn, jakiego się dopuścił. 64-latek nie posiadał również uprawnień do kierowania samochodem. Po kilku godzinach od zatrzymania mężczyzna poddał się badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Alkomat wykazał ponad 1,6 promila. Dokładna liczba promili będzie znana jednak dopiero po otrzymaniu wyników badań pobranej krwi.

Dzięki szybkiej i skutecznej reakcji policjantów udało się w porę przerwać niebezpieczną jazdę i zapobiec nieszczęściu. Mężczyzna wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem zdrowego rozsądku. Grozi mu nawet 5 lat więzienia.

Pamiętajmy również, że kierowanie, będąc w stanie nietrzeźwości, to jedno z największych przestępstw drogowych. Kodeks karny przewiduje za nie nawet do 2 lat więzienia. Sąd obligatoryjnie orzeka zakaz kierowania pojazdami na okres nie krótszy niż 3 lata oraz świadczenie pieniężne nie niższe niż 5 tys. złotych.Źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]