Dzisiaj jest: środa, 28 września 2022

eWyszków » Wiadomości » Apel do motocyklistów i nie tylko

Apel do motocyklistów i nie tylko

11 kwietnia 2021, 09:59, KPP w Wyszkowie, red. Miłosz Magrzyk

Wyższa temperatura i słoneczne dni powodują, że na drogach można spotkać wielu motocyklistów. Niestety wraz z rozpoczęciem sezonu motocyklowego dochodzi również do zdarzeń z udziałem tej grupy użytkowników dróg.

Bez wątpienia pogoda sprzyja motocyklistom. Na drogach możemy spotkać coraz więcej użytkowników jednośladów. Warto jednak pamiętać o bezpieczeństwie, zwłaszcza na początku sezonu. W niektórych miejscach może na drodze leżeć piach, a kierowcy samochodów jeszcze przyzwyczajają się do większej liczby jednośladów na drodze. To wszystko w połączeniu z brakiem należytej ostrożności i wyobraźni wszystkich uczestników ruchu może doprowadzić do bardzo niebezpiecznych zdarzeń drogowych.

Pamiętajmy, że motocyklista w konfrontacji z samochodem zazwyczaj nie ma szans. Przed urazami chronią go jedynie: kask, dobre ubranie, a przede wszystkim zdrowy rozsądek. Motocykliści nie mają na wyposażeniu motocykla poduszek powietrznych, pasów bezpieczeństwa ani kontrolowanych stref zgniotu. Dlatego tak ważne jest, aby obie grupy przestrzegały przepisów i szanowały się nawzajem. To da szansę każdemu bezpiecznie dotrzeć do celu.

Kierowcy samochodów też powinni być bardziej świadomi, że na drogach znajduje się więcej miłośników dwóch kółek. Wykonując np. manewry włączania się do ruchu czy tez zmiany kierunku jazdy, powinni kilkakrotnie patrzeć w lusterka oraz wykazywać się większą uwagą i skupieniem.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o szczególną rozwagę. Pamiętajmy: dobrym kierowcą nie jest ten, komu wydaje się, że potrafi dobrze jeździć, ale ten, kogo umiejętności przewidywania przewyższają umiejętności jazdy.

W przypadku kierowców aut i jednośladów, którzy będą traktowali drogę publiczną jak tor wyścigowy, nie będzie żadnej taryfy ulgowej. Każdy na drodze ma prawo czuć się bezpiecznie. Kierowców, którzy będą o tym zapominali i nie baczyli na bezpieczeństwo innych użytkowników dróg, czekają surowe konsekwencjeŹródło zdjęcia: KPP w Wyszkowie
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]