Dzisiaj jest: środa, 16 czerwca 2021

eWyszków » Wiadomości » Chciał uniknąć więzienia. Teraz odpowie za czynną napaść na policjantów

Chciał uniknąć więzienia. Teraz odpowie za czynną napaść na policjantów

30 kwietnia 2021, 10:04, KPP w Wyszkowie, red. Miłosz Magrzyk

10 lat więzienia grozi 52-letniemu mężczyźnie podejrzanemu o czynną napaść na funkcjonariuszy. Poszukiwany listem gończym za wszelką cenę próbował uciec przed policją. Nie pozwolili mu jednak na to kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie.

Wśród wielu różnych czynności policyjnych, które na co dzień wykonują policjanci, jest również zatrzymywanie osób poszukiwanych. Tego rodzaju osoby rzadko czekają na funkcjonariuszy w swoich domach. Często celowo ukrywają się, zmieniają miejsca pobytu, aby utrudnić lub wydłużyć wykonanie czynności karnych lub administracyjnych ze swoim udziałem.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie ustalili miejsce przebywania poszukiwanego listem gończym mieszkańca gminy Zabrodzie. Funkcjonariusze od razu rozpoczęli działania. Zatrzymanie zaplanowano na terenie lasu, gdzie miał przebywać 52-latek. Po zauważeniu mężczyzny, który odpowiadał rysopisowi poszukiwanego, mundurowi przystąpili do jego zatrzymania. Gdy mieszkaniec gminy Zabrodzie zorientował się, że ma do czynienia z funkcjonariuszami, zaczął uciekać w głąb lasu. Uciekinier, wiedząc, że ma trafić do więzienia, za wszelką cenę nie chciał dać się zatrzymać. Mężczyzna był bardzo agresywny, szarpał się, wyrywał i próbował uderzyć policjantów drewnianym drągiem. Gdy to nie przyniosło zamierzonego skutku, wyciągnął z kieszeni ręczny paralizator elektryczny i raził jednego z funkcjonariuszy. Wtedy drugi wykorzystał moment i obezwładnił poszukiwanego agresora.

52-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym celem odbycia kary pozbawienia wolności. Już usłyszał prokuratorski zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy, za co grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Na kolejny proces karny będzie oczekiwać będzie w zakładzie karnym.



Źródło zdjęcia: KPP w Wyszkowie
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]