Dzisiaj jest: środa, 16 czerwca 2021

eWyszków » Wiadomości » Działania "Prędkość". Podsumowanie

Działania "Prędkość". Podsumowanie

17 maja 2021, 15:50, KPP w Wyszkowie, red. Miłosz Magrzyk

W piątek na drogach całego kraju policjanci przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. "Prędkość". Działania te były ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa na drogach, gdzie jedną z głównych przyczyn zdarzeń jest właśnie zbyt szybkie poruszanie się pojazdami.

Działania miały charakter prewencyjny, jednak kierujący, którzy nie stosowali się do przestrzegania ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy tę prędkość rażąco przekraczali, musieli liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Policjanci z KPP w Wyszkowie przeprowadzili 40 kontroli drogowych. 28 kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość, z czego za prędkość ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym 4 straciło prawo jazdy na 3 miesiące. Dwóch kierowców pożegnało się z uprawnieniami w m. Łosinno, na drodze wojewódzkiej 618. Kierowca z Pułtuska pędził z prędkością 114 km/h, natomiast z Otwocka 110 km/h. Równie nieodpowiedzialni kierowcy zostali wyhamowani w Somiance, na krajowej 62. Mieszkaniec gminy Wyszków jechał 122 km/h, natomiast kierująca z Chotomowa rozpędziła się do 141 km/h. Ponadto funkcjonariusze drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę bez uprawnień i w stanie nietrzeźwości.

Policja apeluje do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszyli prędkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach skrzyżowań, przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerzystów.Źródło zdjęcia: KPP w Wyszkowie
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]