Dzisiaj jest: środa, 16 czerwca 2021

eWyszków » Wiadomości » Za szybko na łuku drogi

Za szybko na łuku drogi

21 maja 2021, 10:48, KPP w Wyszkowie, red. Miłosz Magrzyk

49-letni kierowca został przewieziony do szpitala po tym, jak stracił panowanie nad samochodem i uderzył w ogrodzenie jednej z posesji.

Kierując pojazdem, należy pamiętać, że prędkość dopuszczalna nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną. Bezpieczna prędkość to prędkość dostosowana do panujących warunków, tj: natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, pogody, stanu nawierzchni oraz własnych umiejętności.

Informacja o zderzeniu osobowego volkswagena wpłynęła na stanowisko kierowania wyszkowskich policjantów wczoraj kilka minut po godzinie 11. Na miejscu szybko pojawili się policjanci ruchu drogowego i służby ratunkowe. Jak wynika ze wstępnych ustaleń mundurowych, 49-letni mężczyzna, jadąc w stronę Wyszkowa, nie dostosował prędkości do obowiązujących ograniczeń, w wyniku czego na łuku drogi stracił panowanie nad osobówką i swoją podróż zakończył, rozbijając passata na ogrodzeniu jednej z posesji. Mieszkaniec powiatu wyszkowskiego został przetransportowany do szpitala. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało, że kierowca samochodu był trzeźwy. Dalsze postępowanie policjantów wyjaśni szczegółowy przebieg i okoliczności tego zdarzenia. 49-latek może mówić o dużym szczęściu, ponieważ w tym groźnie wyglądającym zdarzeniu nie został poważnie ranny i po wykonaniu specjalistycznych badań opuścił szpital.

Wielu groźnych zdarzeń na drogach można by uniknąć, gdyby kierujący, niezależnie od wieku, częściej myśleli o potencjalnych skutkach ryzykownej jazdy. Przede wszystkim powinni pamiętać, że wraz ze wzrostem prędkości panowanie nad pojazdem staje się trudniejsze. Wydłuża się droga hamowania, a jednocześnie skraca czas niezbędny na odpowiednią reakcję w sytuacji zagrożenia.

Wyszkowscy policjanci, działający w ramach Mazowieckiej Grupy Speed, przypominają, że jedną z istotniejszych przyczyn wypadków drogowych jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Niezgodne z prawem zachowanie zagraża nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pozostałym uczestnikom tegoż ruchu, szczególnie tym niechronionym. Zachowaj ostrożność i bezpiecznie dojedź do domu.Źródło zdjęcia: KPP w Wyszkowie
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]