Dzisiaj jest: wtorek, 17 maja 2022

eWyszków » Wiadomości » Okna - firmy wyspecjalizowane

Okna - firmy wyspecjalizowane

23 maja 2021, 14:03, Tipmedia, artykuł sponsorowany

Nie od dziś pewnym jest to, że okna PCV lub okna PVC montują zazwyczaj firmy, które chcą mieć ten montaż ułatwiony. Mowa tu dokładnie o montowaniu okien w niemal gotowych apartamentowcach.

W ich przypadku okna montuje się bardzo szybko, czyli framugą danego modelu montuje się na te blaszane klamry, czyli przynajmniej na te osiem, potem wkłada się skrzydło okienne, a na sam koniec uszczelnia się całość tą budowlaną pianką izolacyjną. Takie montowanie w nowoczesnych budynkach zazwyczaj przebiega bezproblemowo i dostatecznie szybko w przypadku tych najpopularniejszych modeli okien, bo one nie są zbyt masywnymi i co równie istotne typowy pracownik już po kilku tygodniach potrafi takie zamontować dostatecznie szybko.

Czy porywisty wiatr przeszkadza w montażu okien?

Nie od dziś pewnym jest to, że ten porywisty wiatr utrudnia montaż okien, bo napiera, a to stanowi największy problem w przypadku bloków znajdujących się tuż nad chodnikami i na tych najwyższych piętrach ten problem odgrywa chyba najistotniejszą rolę. Zazwyczaj tą idealną receptą na tego typu wiatr jest montowanie framugi okna aluminiowego jako pierwszej. Takowa sama w sobie waży niewiele i co równie istotne dopiero po zamocowaniu tych ośmiu klamr montażowych, czyli po dwie na każdym z boków framugi wkłada się skrzydło okienne. Czasami też na dokładkę przybija się deski na narożnikach otworów okiennych, po to by podtrzymały skrzydło okienne lub całe okno, wtedy gdy wiatr zerwie te blaszane klamry.

W przypadku wybitnie silnego wiatru zazwyczaj się już na wstępie rezygnuje z samego montażu okna, ale jeśli nagle zmieni się jego prędkość i siła to zrobi się dość nieciekawie i lepiej jeśli do tej pory okno będzie zamontowane w ten stabilny sposób, bo ten stabilny montaż ma znaczenie kluczowe, choćby ze względu na to, że za okna płaci klient, a on może prawnie ścigać firmę montującą. Ściganie takowe ma miejsce jedynie wtedy, gdy dość masywne okno zamontuje się na klamry ze zbyt cienkiej blachy. Tego typu pomyłki mają miejsce co jakiś czas, bo monterzy montują okna z przyzwyczajenia i czasami zdarza się im użyć tych zbyt słabych mocowań.

Brak wykończenia otworów okiennych

Nie każda firma montująca okna zajmuje się też tym estetycznym wykańczaniem otworów okiennych. Mowa tu dokładnie o tym, że firmy te nie zawsze zajmują się pracami o charakterze ogólnowykończeniowymi. Często wykonują tylko sam montaż okien , a tym tynkowaniem otworów okiennych zajmuje się już inna firma, czyli firma, która także kładzie tynki w pokojach, maluje je i na dokładkę wykłada płytkami łazienkę i kuchnię. Firma takowa na dokładkę może nawet wnieść meble do okien, a przedsiębiorstwa zajmujące się montażem okien montują przez dwie godziny okna na jednej budowie, a potem przez trzy godziny na kolejnej, czyli w jednym dniu montują okna w czterech lub nawet w pięciu domkach jednorodzinnych, a sfera estetyczna ich nie interesuje - tylko to, by okno było zamontowane równo, i to, by zostało uszczelnione za pomocą budowlanej pianki montażowej, która pełni też funkcję uszczelniającą.

Wybierz profesjonalną firmę z długoletnim doświadczeniem - NovoBudowa.  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]