Dzisiaj jest: wtorek, 17 maja 2022

eWyszków » Wiadomości » Doradztwo inwestycyjne - gdzie uzyskać wsparcie?

Doradztwo inwestycyjne - gdzie uzyskać wsparcie?

18 czerwca 2021, 11:08, Tipmedia, artykuł sponsorowany

Ze względu na rosnącą inflację i chęć bezpiecznego ulokowania kapitału coraz więcej osób decyduje się na inwestycję w nieruchomości. Nie wszyscy jednak wiedzą, czym kierować się przy poszukiwaniu mieszkań, lokali i gruntów na cele inwestycyjne. Pomóc mogą w tym doradcy, wyspecjalizowani w transakcjach kupna i sprzedaży nieruchomości komercyjnych.

Dlaczego warto rozważyć skorzystanie z usług doradców inwestycyjnych?

Zakup nieruchomości na cele inwestycyjne różni się zasadniczo od zakupu mieszkania czy domu na cele mieszkalne. O ile w tym drugim przypadku najważniejsze są preferencje kupującego, o tyle w tym pierwszym należy zwrócić uwagę przede wszystkim na potrzeby potencjalnych najemców - niezależnie czy mowa o najmie krótkoterminowym, długoterminowym czy może o lokalu dla przedsiębiorcy. Nie wszyscy kupujący wiedzą również, czym kierować się przy zakupie nieruchomości, by osiągnąć założone cele, takie jak np. wysoka stopa zwrotu. Z tego względu warto skorzystać z usług doradców inwestycyjnych.

W czym może pomóc doradca inwestycyjny?

W większości przypadków podstawowym zadaniem doradcy inwestycyjnego jest pomoc w wyborze nieruchomości pod konkretną inwestycję, przy uwzględnieniu różnych czynników, takich jak m.in. budżet inwestora, rodzaj obiektu czy jego lokalizacja (jeśli klient ma w tej kwestii sprecyzowane oczekiwania).

Załóżmy na przykład, że klient szuka nieruchomości pod wynajem długoterminowy, najlepiej na potrzeby osób, które pracują w Warszawie. Jednocześnie klient nie posiada odpowiednich środków, by kupić mieszkanie w stolicy, zatem potencjalnymi najemcami w jego przypadku będą osoby, które wolą wynajmować mieszkanie w mniejszej miejscowości, a do pracy dojeżdżać pociągiem lub samochodem. Doradca może mu w takiej sytuacji polecić inwestycję w nowe mieszkania w Wyszkowie, Otwocku, Pruszkowie czy innej miejscowości, oceniając, jakie rozwiązanie będzie w tym przypadku najlepsze. To samo będzie dotyczyć np. lokalu pod wynajem sklepu czy biura. Warto pamiętać, że doradca inwestycyjny znacznie lepiej orientuje się na rynku nieruchomości niż przeciętny kupujący, dlatego też klient może być pewny, że wybrane mieszkanie spełni wszystkie wymagane przez niego warunki.

Co bardzo istotne, doradcy inwestycyjni pomagają również w samym zakupie nieruchomości - analizują zarówno stan prawny, jak i identyfikują potencjalne ryzyka związane z inwestycją. Dodatkowo klient może też często uzyskać poradę dotyczącą optymalnej wysokości czynszu najmu.

Gdzie szukać usług doradców inwestycyjnych?

Wiele agencji nieruchomości, oprócz standardowych usług, oferuje również doradztwo inwestycyjne. Doradztwem zajmują się także samodzielni eksperci, którzy promują swoje usługi np. za pomocą stron internetowych czy mediów społecznościowych. O polecaną osobę można również zapytać zaufanego agenta nieruchomości. Przed podpisaniem umowy z doradcą warto ustalić dokładny zakres jego usług - mogą one różnić się w zależności od biura lub samego doradcy.  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]