Dzisiaj jest: sobota, 25 września 2021

eWyszków » Wiadomości » Pijani rodzice przewozili samochodem trójkę dzieci. Matka była poszukiwana listem gończym

Pijani rodzice przewozili samochodem trójkę dzieci. Matka była poszukiwana listem gończym

28 lipca 2021, 19:52, KPP w Wyszkowie, red. Miłosz Magrzyk

Ojciec (kierowca) był pijany, a na fotelu pasażera siedziała jeszcze bardziej pijana matka, która na dodatek była poszukiwana listem gończym.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że kierowca renaulta, który jedzie trasą S8, w kierunku Warszawy, może być nietrzeźwy. Kwadrans później w Niegowie policjantki ruchu drogowego zauważyły opisywaną osobówkę i natychmiast zatrzymały ją do kontroli drogowej.

Po podejściu do samochodu okazało się, że autem podróżują rodzice z trójką dzieci. Najstarsze miało 8 lat, a najmłodsze niecałe 4 miesiące. Szybko wyszło na jaw, że zgłoszenie było trafne. Funkcjonariuszki w trakcie rozmowy z 40-letnim kierowcą wyczuły alkohol. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało w organizmie mężczyzny ponad promil alkoholu. Policjantki również i od kobiety wyczuły woń alkoholu. Okazało się, że matka dzieci ma w swoim organizmie 1,5 promila. Jakby tego było mało, po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych, okazało się, że 26-latka poszukiwana jest listem gończym. Mieszkanka powiatu wołomińskiego została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu, skąd została przewieziona do zakładu karnego w celu odbycia zasądzonej kary w wymiarze pół roku więzienia.

Wyszkowscy policjanci od razu skontaktowali się z sądem i poinformowali o całej sytuacji. Decyzją dyżurującego sędziego Sądu Rejonowego w Wyszkowie trójka dzieci trafiła pod opiekę babci. Dokumentacja trafi do sądu rodzinnego właściwego dla miejsca zamieszkania małoletnich oraz zostanie powiadomiony ośrodek pomocy rodzinie.

Zgodnie z art. 160 par. 2 Kodeksu karnego rodzicom, którzy narażają dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, może grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz o losie mieszkańców powiatu wołomińskiego zdecyduje sąd. 40-letni ojciec musi się również liczyć z odpowiedzialnością za kierowanie samochodem, będąc w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo przewiduje się do 2 lat więzienia, minimum 3 letni zakaz kierowania pojazdami oraz surową karę finansową.

Pamiętajmy, że wyraźny sprzeciw społeczny i brak aprobaty dla kierowców na "podwójnym gazie" powodują eliminację zagrożeń w ruchu drogowym, co wpływa na bezpieczeństwo nas wszystkich. Osobie, która powiadomiła policjantów o swoich podejrzeniach, należą się serdecznie podziękowania. Musimy pamiętać, że za bezpieczeństwo w ruchu drogowym odpowiadamy wszyscy i każdy z nas może przyczynić się do tego, że na naszych drogach będzie mniej wypadków. Zdecydowana reakcja i uniemożliwienie kierowania pojazdem przez osobę nietrzeźwą może przecież zapobiec tragedii. Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo, pod numerem telefonu 112, może powiadomić policję o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.Źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]