Dzisiaj jest: wtorek, 5 marca 2024

eWyszków » Wiadomości » Policjanci wyhamowali kolejnego ,,szybkiego" kierowcę

Policjanci wyhamowali kolejnego ,,szybkiego" kierowcę

2 września 2021, 18:45, KPP w Wyszkowie, red. Miłosz Magrzyk

Mieszkaniec powiatu wyszkowskiego przez najbliższe 3 miesiące będzie musiał odpocząć od jazdy samochodem. Taki stan rzeczy zawdzięcza lekceważeniu przepisów ruchu drogowego. Przy ograniczeniu do 50 mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość ponad dwukrotnie.

Niestety w dalszym ciągu na drogach pojawiają się kierowcy, którzy za nic mający bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego. Na ich "wyczyny" za kierownicą nie pozostają obojętni policjanci drogówki, którzy codziennie patrolują drogi na terenie miasta i powiatu wyszkowskiego.

We wtorek chwilę po godzinie 18 na celowniku ręcznego miernika prędkości policjantów wyszkowskiego ruchu drogowego wchodzących w skład mazowieckiej grupy Speed znalazł się pędzący przez obszar zabudowany ford. 21-letni mieszkaniec powiatu wyszkowskiego poruszał się z prędkością 104 km/h na tzw. pięćdziesiątce. Mężczyzna natychmiast został zatrzymany do kontroli drogowej. Młody kierowca został ukarany mandatem karnym, a do jego konta kierowcy dopisano 10 punktów karnych. 21-latek będzie musiał na najbliższe 3 miesiące zamienić również środek transportu, ponieważ mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Policja przypomina: jeśli kierowca mimo zatrzymanego prawa jazdy dalej będzie prowadzić auto, nie mając uprawnień, okres ten przedłuży się do sześciu miesięcy, a kolejne zatrzymanie bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu. Ponadto gdy kierowca na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi samochód, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Szanujmy swoje zdobyte często z wielkim trudem prawo jazdy i przestrzegajmy obowiązujących limitów prędkości zarówno w obszarze zabudowanym, jak i poza nim. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje, ale i innych uczestników ruchu drogowego.Źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]