Dzisiaj jest: wtorek, 6 grudnia 2022

eWyszków » Wiadomości » Potrącenie nastolatka na przejściu dla pieszych

Potrącenie nastolatka na przejściu dla pieszych

4 listopada 2021, 19:18, KPP w Wyszkowie, red. Miłosz Magrzyk

W niedzielę wieczorem w Wyszkowie doszło do groźnie wyglądającego wypadku. Około 18 młody mieszkaniec miasta został potrącony na oznakowanym przejściu dla pieszych. 14-latek został przetransportowany do szpitala. Jego kolega, rówieśnik, może mówić o niebywałym szczęściu, ponieważ uniknął uderzenia przez osobówkę.

Około 18 w Wyszkowie na ul. Białostockiej doszło do groźnie wyglądającego wypadku, gdzie na oznakowanym i oświetlonym przejściu dla pieszych został potrącony 14-letni wyszkowianin. Ze wstępnych ustaleń policjantów wyjaśniających to zdarzenie wynika, że 58-letnia kierująca hondą, jadąc lewym pasem jezdni w kierunku ul. Kościuszki, ominęła samochód, który zatrzymał na prawym pasie, aby umożliwić przejście przez pasy dwóm nastolatkom. Mieszkanka Wyszkowa wykazała się nieuwagą, nie zatrzymała swojego auta, w wyniku czego potrąciła 14-latka, który znajdował się przy osi drogi. O dużym farcie może mówić jego kolega, który uniknął uderzenia. 14-latek został przetransportowany do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Funkcjonariusze wykonali szereg czynności zmierzających do szczegółowego wyjaśnienia przebiegu i okoliczności tego zdarzenia. Technik kryminalistyki wspólnie z policjantami ruchu drogowego wykonali m.in. oględziny miejsca, samochodu, zabezpieczył ślady, sporządzili szkice zdarzeniowe, natomiast policjanci z Grupy Dochodzeniowo-Śledczej KPP przesłuchali świadków.

W związku z potrąceniem niechronionego uczestnika ruchu drogowego kolejny raz policja przypomina, że kierujący mają swoje obowiązki, o których niestety często zapominają. Pamiętajmy, że w każdym przypadku dojeżdżania do oznakowanego przejścia dla pieszych czy do skrzyżowania, powinniśmy zwolnić, zachować szczególną ostrożność i zwrócić uwagę na to, co dzieje się poza jezdną, a widząc pieszego przygotować się do jego wejścia na drogę. Tylko w ten sposób unikniemy niebezpiecznych zdarzeń.Źródło zdjęcia: KPP w Wyszkowie
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]