Dzisiaj jest: piątek, 19 sierpnia 2022

eWyszków » Wiadomości » Szedł środkiem drogi. Został potrącony przez ciężarówkę

Szedł środkiem drogi. Został potrącony przez ciężarówkę

5 listopada 2021, 18:59, KPP w Wyszkowie, red. Miłosz Magrzyk

Do poważnego zdarzenia drogowego doszło wieczorem na ul. Towarowej w Wyszkowie. Idącego środkiem drogi pieszego potracił pojazd ciężarowy. Mieszkaniec Wyszkowa z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Z badań laboratoryjnych wynika, że był nietrzeźwy.

Wczoraj chwilę po 20 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie otrzymał zgłoszenie o potrąceniu pieszego na ul. Towarowej w Wyszkowie. Na miejsce zostały skierowane służby ratunkowe. Ulica była zablokowana w obu kierunkach. Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 63-letni kierowca pojazdu ciężarowego, jadąc od ul. Piłsudskiego, potrącił pieszego, 38-letniego mieszkańca Wyszkowa, który szedł środkiem drogi. Do tego zdarzenia doszło na nieoświetlonym odcinku ulicy. Wyszkowianin z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala. Kierowca ciężarówki był trzeźwy. 38-letniemiu pieszemu z uwagi na wyczuwalną od niego woń alkoholu została pobrana krew do badań. Wstępne badania laboratoryjne potwierdziły, że wyszkowianin był pod wpływem alkoholu.

Sporządzona dokumentacja, w tym zabezpieczone ślady, oględziny miejsca, pojazdu czy szkice zdarzeniowe, pozwolą na szczegółowe wyjaśnienie przebiegu i okoliczności wypadku drogowego.

Policjanci apelują i przypominają: aktualne przepisy nakładają na osoby piesze obowiązek używania elementów odblaskowych w momencie poruszania się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Policjanci jednak zalecają również noszenie odblasków w obszarach zabudowanych. To znacznie poprawi bezpieczeństwo.

Warto wiedzieć, że po zmroku pieszy, który ma na sobie ubranie w stonowanych szaro-czarnych kolorach i nie posiada na wierzchniej odzieży elementów odblaskowych, jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości zaledwie 40 metrów, natomiast osoba piesza, mająca na sobie odblaski, staje się widoczna z odległości nawet 150 metrów.Źródło zdjęcia: KPP w Wyszkowie
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]