Dzisiaj jest: piątek, 19 sierpnia 2022

eWyszków » Wiadomości » Na budowie w ognisku palili śmieci

Na budowie w ognisku palili śmieci

28 listopada 2021, 18:51, KPP w Wyszkowie, red. Miłosz Magrzyk

Przepisy wskazują jednoznacznie, że spalanie śmieci może odbywać się wyłącznie w spalarniach. Osoba, która pali odpady, odzież bądź plastik, np. w ognisku, czyli w miejscu do tego nieprzeznaczonym, podlega karze aresztu lub grzywny.

O ognisku, które zostało rozpalone na terenie jednego z placów budowy w Wyszkowie, 25 listopada, o godz. 15.30, zostali powiadomieni policjanci. Natychmiast udali się na miejsce. Funkcjonariusze szybko potwierdzili zgłoszenie. Mundurowi w ogniu dostrzegli palące się m.in.: odpady budowlane, folie, worki ze śmieciami oraz plastikowe butelki. Z paleniska wydobywał się gryzący dym. Policjanci bez wahania nakazali pracownikom ugaszenie ognia.

Mundurowi sporządzili niezbędną dokumentację w tej sprawie w celu skierowania sprawy do sądu. Dalsze postępowanie szczegółowo wyjaśni to zdarzenie. Policjanci powiadomili również Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Wyszkowie.

Policjanci wyjaśniają i przypominają, że przepisy ustawy o odpadach wskazują jednoznacznie, że spalanie śmieci może odbywać się tylko w spalarniach. Osoba, która termicznie przekształca odpady poza miejscem do tego wyznaczonym, podlega karze aresztu lub grzywny. Jeżeli w wyniku spalania poza spalarniami odpadów występuje zagrożenie życia lub zdrowia, albo pogorszenie stanu powietrza, sprawca odpowiada za przestępstwo określone w art. 183 Kodeksu karnego.Wówczas karą jest kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.Źródło zdjęcia: KPP w Wyszkowie
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]