Dzisiaj jest: piątek, 19 sierpnia 2022

eWyszków » Wiadomości » Przejeżdżała rowerem przez przejście dla pieszych. Została potrącona

Przejeżdżała rowerem przez przejście dla pieszych. Została potrącona

29 listopada 2021, 19:42, KPP w Wyszkowie, red. Miłosz Magrzyk

Policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia, do którego doszło na przejściu dla pieszych. Ze wstępnych ustaleń wynika, że rowerzystka, przejeżdżając przez przejście, została uderzona przez toyotę. Cyklistka doznała obrażeń ciała i trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło 25 listopada o 11.40 na ulicy Sowińskiego w Wyszkowie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że przejeżdżająca przez przejście dla pieszych 66-letnia rowerzystka została potrącona przez kierującego toyotą, jadącego w stronę ul. Pułtuskiej. 66-latka z gminy Wyszków została przewieziona do szpitala. Uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi.

Policjanci na miejscu sporządzili szereg dokumentacji, która szczegółowo wyjaśni przebieg i okoliczności tego zdarzenia. Technik kryminalistyki wykonał oględziny miejsca, pojazdów, zabezpieczył ślady i sporządził szkic zdarzeniowy.

Policjanci przypominają!

Nie uległy żadnym zmianom przepisy o rowerzystach! Osoby poruszające się jednośladami, chcąc przedostać się na drugą stronę jezdni, są zmuszeni do zejścia z roweru i przeprowadzeniu go po przejściu dla pieszych. Wyjątkiem od takiej sytuacji jest przejście dla pieszych i przejazd dla rowerzystów oznaczony znakiem drogowym D-6b. Ten znak w pełni uprawnia rowerzystę do przejeżdżania w poprzek drogi, jednakże rowerzysta musi poruszać się po swoim wydzielonym pasie ruchu.

Kierowcy też muszą uważać!

Każdy kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych lub przejścia dla pieszych i przejazdu dla rowerzystów, musi zwolnić i zachować szczególną ostrożność, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszych i rowerzystów będących już na przejściu, wchodzących lub wjeżdżających na nie.Źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]