Dzisiaj jest: niedziela, 23 stycznia 2022

eWyszków » Wiadomości » Odblaskowa choinka, czyli tradycja wyszkowskiej policji

Odblaskowa choinka, czyli tradycja wyszkowskiej policji

23 grudnia 2021, 18:49, KPP w Wyszkowie, red. Miłosz Magrzyk

Tak jak w latach ubiegłych również i w tym roku, tuż przed Bożym Narodzeniem, przed Komendą Powiatową Policji w Wyszkowie stanęła wyjątkowa, bo odblaskowa, choinka. Przesłaniem tego pomysłu jest oczywiście bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Policjanci zachęcają pieszych i rowerzystów, aby przyjść, wziąć wybrany odblask, a przede wszystkim go nosić. W tym roku nie zapomniano również o kierowcach.

Jak ważne jest, aby pieszy był widoczny na drodze, policjanci mieli okazję przekonać się już niejednokrotnie. Niestety zbyt często interweniują na miejscu wypadków z udziałem tej grupy uczestników ruchu drogowego. Chcąc podkreślić znaczenie noszenia odblasków, policjanci z wyszkowskiej komendy 5 rok z rzędu wyszli z inicjatywą pt. Rozbierz naszą choinkę - jeszcze przed świętami.

Szybko zapadający zmrok, długie wieczory i często trudne warunki atmosferyczne sprawiają, że piesi mogą być praktycznie niewidoczni dla innych uczestników ruchu. Każda osoba, która o świcie czy zmierzchu porusza się po drodze, powinna być wyposażona w elementy odblaskowe. Pieszy czy rowerzysta, który nie posiada odblasków, jest dla kierowcy mało widoczny. Kierujący pojazdem jest w stanie zauważyć go dopiero z odległości około 40 metrów, ale podczas opadów deszczu czy mgły ta odległość jest jeszcze mniejsza. Jeśli niechroniony uczestnik ruchu drogowego ma odblask, kierowca dostrzega go z odległości nawet 150 metrów.

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg, policjanci wyszkowskiej komendy policji, ponownie zachęcają mieszkańców do noszenia odblasków. Najważniejszym celem w akcji jest to, że każdy chętny będzie mógł zerwać taki odblask z choinki i zabrać go ze sobą. Policjanci apelują, aby zerwane z drzewka odblaski trafiły w widoczne miejsca na ubraniach, a nie do kieszeni czy do szuflady. Nośmy je nawet w mieście. Ten mały element może uratować nasze życie.

W tym roku nie zapomniano również o kierowcach, na których czekają samochodowe zapachy, które podczas jazdy będą przypominać o bezpiecznej podróży.

Choinkę na ten wyjątkowy cel przekazało Nadleśnictwo Wyszków. W tym roku na świątecznym drzewku zawisły odblaskowe ozdoby przekazane przez Starostwo Powiatowe w Wyszkowie, gminę Wyszków, Komendę Powiatową Policji w Wyszkowie oraz firmę ubezpieczeniową PHU GaMa z Wyszkowa. Policja serdecznie dziękuje za włączenie się w inicjatywę.Źródło zdjęcia: KPP w Wyszkowie
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]