Dzisiaj jest: piątek, 19 sierpnia 2022

eWyszków » Wiadomości » 107 km/h przez Turzyn

107 km/h przez Turzyn

6 lutego 2022, 17:15, KPP w Wyszkowie, red. Miłosz Magrzyk

Jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych jest nadmierna prędkość. Wielu kierowców nie stosuje się do przepisów i znaków drogowych, które określają dopuszczalną prędkość. Następstwem zbyt szybkiej jazdy są m.in. dłuższa droga hamowania i brak kontroli nad pojazdem, co w konsekwencji może doprowadzić do wypadku.

W styczniu w Turzynie policjanci ruchu drogowego z Komedy Powiatowej Policji w Wyszkowie zatrzymali do kontroli drogowej zbyt szybkiego kierującego mazdą, który w terenie zabudowanym pędził z prędkością o 57 km/h wyższą niż dopuszczalna.

Za rażące przekroczenie prędkości dopuszczalnej w terenie zabudowanym mieszkańcowi gminy Brańszczyk mundurowi zatrzymali prawo jazdy na okres trzech miesięcy, ukarali go mandatem karnym w wysokości 1500 zł, a do konta kierowcy dopisali 10 punktów karnych.

Warto pamiętać, że jeżeli osoba której zatrzymano prawo jazdy w okresie 3 miesięcy po raz kolejny zostanie zatrzymana w takich okolicznościach przez policjantów, czas zatrzymania dokumentu wydłużony zostanie do 6 miesięcy. Kolejne zatrzymanie w podobnych okolicznościach wiąże się z cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.Źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]