Dzisiaj jest: poniedziałek, 2 października 2023

eWyszków » Wiadomości » Muzeum Cypriana Norwida w Dębinkach współprowadzone przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego

Muzeum Cypriana Norwida w Dębinkach współprowadzone przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego

6 lutego 2022, 17:25, Starostwo Powiatowe w Wyszkowie, red. Miłosz Magrzyk

1 lutego 2022 r. w siedzibie ministerstwa przedstawiciele powiatu wyszkowskiego, gminy Zabrodzie i Fundacji Museion Norwid, będący jednocześnie założycielami muzeum, podpisali umowę z wicepremierem, ministrem kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotrem Glińskim.

Dzięki umowie od 1 lutego 2022 r. ministerstwo stało się oficjalnym współorganizatorem muzeum i corocznie będzie przekazywać dotację w kwocie 1,3 mln złotych! Umowę w imieniu powiatu wyszkowskiego podpisy złożyli starosta powiatu wyszkowskiego Jerzy Żukowski, wicestarosta powiatu wyszkowskiego Leszek Marszał i skarbnik powiatu Anna Anuszewska. Gminę Zabrodzie reprezentował wójt Krzysztof Jezierski, z kolei Fundację Museion Norwid prezes Justyna Dorota Kurek-Matysiak. W uroczystości wzięli także udział wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł, pracownicy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dyrektor muzeum Jacenty Matysiak, Adam Lubiak, starosta wołomiński, radni Rady Powiatu w Wyszkowie, Ewa Bartosiewicz i Waldemar Sobczak, oraz sekretarz gminy Zabrodzie Elżbieta Jurczyk.

W podziękowaniu przekazano obraz zatytułowany Sen Norwida o Dębinkach autorstwa Anny Zalewskiej-Falińskiej, powstały podczas pleneru malarskiego Śladami Norwida, który odbył się w Dębinkach we wrześniu 2021 r. Po oficjalnej części uroczystości goście mogli także spróbować domowych pączków, które specjalnie na tę uroczystość przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Zabrodzia.

Rozpoczyna się nowy rozdział życia muzeum, które poświęcone jest wybitnemu artyście i myślicielowi, Cyprianowi Norwidowi, postaci nierozerwalnie związanej z gminą Zabrodzie i powiatem wyszkowskim. Wszystkim, którzy wspierali ideę powstania muzeum, a także zaangażowanym w jego organizację, władze lokalne składają serdeczne podziękowania.Źródło zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Wyszkowie
  

Czytaj również

Photo

Dieta niskokaloryczna z dowozem pod twoje drzwi: przyszłość zdrowego odżywiania w Warszawie

18 sierpnia 2023, 20:50

Zbalansowane, zdrowe odżywianie jest fundamentem dobrego samopoczucia i ogólnego zdrowia. Niemniej jednak, nasze szybkie, miejskie tempo życia często uniemożliwia nam poświęcenie czasu na przygotowanie odpowiednich posiłków. W tym kontekście, usługi typu "diety z dowozem Warszawa" stają się coraz bardziej popularne, oferując zdrowe, niskokaloryczne posiłki dostarczane prosto do naszych drzwi.

Photo

Sól himalajska - kiedy ją stosować?

9 sierpnia 2023, 16:44

Sól to podstawowy składnik naszej diety, nie tylko dodaje smaku do potraw, ale też dostarcza organizmowi niezbędnych minerałów. Jednym z rodzajów soli, który zdobył na popularności w ostatnich latach jest sól himalajska. Jest ona ceniona za swój unikalny smak i potencjalne korzyści zdrowotne. Czy jednak zastanawiałeś się, kiedy najlepiej stosować sól himalajską? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Photo

Bez uprawnień, z promilami, z sądowymi zakazami. Nieodpowiedzialni kierowcy wyeliminowani z dróg

27 lipca 2023, 10:36

Pomimo policyjnych apeli i informacji o konsekwencjach związanych za jazdę po alkoholu, ciągle nie brakuje tych, do których żadne ostrzeżenia nie docierają. Policjanci zatrzymują kolejnych nietrzeźwych kierowców. Dzieje się tak pomimo świadomości zagrożeń, jakie powodują pijani za kierownicą oraz konsekwencji prawnych.


UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]