Dzisiaj jest: wtorek, 3 października 2023

eWyszków » Wiadomości » Nieprawidłowe parkowanie. Będą kolejne kontrole

Nieprawidłowe parkowanie. Będą kolejne kontrole

24 lutego 2022, 19:28, KPP w Wyszkowie, red. Miłosz Magrzyk

Nie ma sprawnej organizacji ruchu bez udziału znaków drogowych. Niestety kierowcy często nie zauważają znaków, uważają, że są niepotrzebne, albo po prostu je ignorują.

Wyszkowscy policjanci w codziennej służbie na terenie miasta sprawdzają, czy kierowcy prawidłowo parkują. Policji zależy, by kierujący sumiennie przestrzegali zasad zatrzymania i postoju na obszarze miasta, ponieważ często nieprawidłowym postojem pojazdów doprowadzają do powstawania utrudnień w ruchu oraz stwarzają zagrożenie w stosunku do pieszych.

Pamiętać należy, że zatrzymanie i postój samochodu są możliwe tylko w miejscu i warunkach, w których pojazd będzie widoczny z dostatecznej odległości dla innych kierowców i nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub go nie utrudni. Kierujący jest obowiązany stosować sposób zatrzymania i postoju wskazany znakami drogowymi.

Niestety na terenie Wyszkowa kierowcy często parkują na powierzchniach wyłączonych z ruchu lub w miejscach w tym zakresie niedozwolonych: w odległości mniejszej przed i za przejściem dla pieszych, niż jest to dozwolone. Przy tym ignorują znak informujący o zakazie zatrzymywania się.

Miejsca, w których kierowcy najczęściej lekceważą obowiązujący tam zakaz zatrzymywania się i postoju, to ulica Harcerska czy Chopina. Nieprawidłowe parkowanie w tych miejscach jest częstym powodem interwencji funkcjonariuszy policji.

Wszystkich mieszkańców powiatu wyszkowskiego policja zachęca do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, za pomocą której można wskazać miejsca nieprawidłowo zaparkowanych samochodów, jak również można dodatkowo załączyć zdjęcia obrazujące problem.

Kierowco! Zwracaj uwagę na znaki drogowe! Samochód parkuj zgodnie z przepisami, w dozwolonych miejscach.

Policjanci zapowiadają kolejne kontrole miejsc, w których kierowcy notorycznie naruszają przepisy w związku z nieprawidłowym parkowaniem samochodów.



Źródło zdjęcia: KPP w Wyszkowie
  

Czytaj również

Photo

Dieta niskokaloryczna z dowozem pod twoje drzwi: przyszłość zdrowego odżywiania w Warszawie

18 sierpnia 2023, 20:50

Zbalansowane, zdrowe odżywianie jest fundamentem dobrego samopoczucia i ogólnego zdrowia. Niemniej jednak, nasze szybkie, miejskie tempo życia często uniemożliwia nam poświęcenie czasu na przygotowanie odpowiednich posiłków. W tym kontekście, usługi typu "diety z dowozem Warszawa" stają się coraz bardziej popularne, oferując zdrowe, niskokaloryczne posiłki dostarczane prosto do naszych drzwi.

Photo

Sól himalajska - kiedy ją stosować?

9 sierpnia 2023, 16:44

Sól to podstawowy składnik naszej diety, nie tylko dodaje smaku do potraw, ale też dostarcza organizmowi niezbędnych minerałów. Jednym z rodzajów soli, który zdobył na popularności w ostatnich latach jest sól himalajska. Jest ona ceniona za swój unikalny smak i potencjalne korzyści zdrowotne. Czy jednak zastanawiałeś się, kiedy najlepiej stosować sól himalajską? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Photo

Bez uprawnień, z promilami, z sądowymi zakazami. Nieodpowiedzialni kierowcy wyeliminowani z dróg

27 lipca 2023, 10:36

Pomimo policyjnych apeli i informacji o konsekwencjach związanych za jazdę po alkoholu, ciągle nie brakuje tych, do których żadne ostrzeżenia nie docierają. Policjanci zatrzymują kolejnych nietrzeźwych kierowców. Dzieje się tak pomimo świadomości zagrożeń, jakie powodują pijani za kierownicą oraz konsekwencji prawnych.


UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]