Dzisiaj jest: piątek, 19 sierpnia 2022

eWyszków » Wiadomości » Nieprawidłowe parkowanie. Będą kolejne kontrole

Nieprawidłowe parkowanie. Będą kolejne kontrole

24 lutego 2022, 19:28, KPP w Wyszkowie, red. Miłosz Magrzyk

Nie ma sprawnej organizacji ruchu bez udziału znaków drogowych. Niestety kierowcy często nie zauważają znaków, uważają, że są niepotrzebne, albo po prostu je ignorują.

Wyszkowscy policjanci w codziennej służbie na terenie miasta sprawdzają, czy kierowcy prawidłowo parkują. Policji zależy, by kierujący sumiennie przestrzegali zasad zatrzymania i postoju na obszarze miasta, ponieważ często nieprawidłowym postojem pojazdów doprowadzają do powstawania utrudnień w ruchu oraz stwarzają zagrożenie w stosunku do pieszych.

Pamiętać należy, że zatrzymanie i postój samochodu są możliwe tylko w miejscu i warunkach, w których pojazd będzie widoczny z dostatecznej odległości dla innych kierowców i nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub go nie utrudni. Kierujący jest obowiązany stosować sposób zatrzymania i postoju wskazany znakami drogowymi.

Niestety na terenie Wyszkowa kierowcy często parkują na powierzchniach wyłączonych z ruchu lub w miejscach w tym zakresie niedozwolonych: w odległości mniejszej przed i za przejściem dla pieszych, niż jest to dozwolone. Przy tym ignorują znak informujący o zakazie zatrzymywania się.

Miejsca, w których kierowcy najczęściej lekceważą obowiązujący tam zakaz zatrzymywania się i postoju, to ulica Harcerska czy Chopina. Nieprawidłowe parkowanie w tych miejscach jest częstym powodem interwencji funkcjonariuszy policji.

Wszystkich mieszkańców powiatu wyszkowskiego policja zachęca do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, za pomocą której można wskazać miejsca nieprawidłowo zaparkowanych samochodów, jak również można dodatkowo załączyć zdjęcia obrazujące problem.

Kierowco! Zwracaj uwagę na znaki drogowe! Samochód parkuj zgodnie z przepisami, w dozwolonych miejscach.

Policjanci zapowiadają kolejne kontrole miejsc, w których kierowcy notorycznie naruszają przepisy w związku z nieprawidłowym parkowaniem samochodów.Źródło zdjęcia: KPP w Wyszkowie
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]