Dzisiaj jest: piątek, 19 sierpnia 2022

eWyszków » Wiadomości » Nie zatrzymała się przed znakiem Stop i wymusiła pierwszeństwo

Nie zatrzymała się przed znakiem Stop i wymusiła pierwszeństwo

3 marca 2022, 18:04, KPP w Wyszkowie, red. Miłosz Magrzyk

W Wyszkowie u zbiegu ulic: Zapole, Geodetów i Sikorskiego, doszło do groźnie wyglądającej kolizji drogowej. Kierująca volkswagenem, mieszkanka Ciechanowa, nie zatrzymała się przed znakiem Stop i doprowadziła do zderzenia z bmw.

3 marca po godzinie 10.30 policjanci pracowali na miejscu groźnie wyglądającej kolizji drogowej, do której doszło w Wyszkowie na skrzyżowaniu ulic: Sikorskiego, Geodetów i Zapole. Jak ustalili mundurowi, 30-letnia kierująca volkswagenem, jadąc ul. Geodetów, nie zatrzymała się przed znakiem Stop i wymusiła pierwszeństwo przejazdu wobec 24-letniego kierowcy bmw, jadącemu ul. Sikorskiego. Doszło do zderzenia się osobówek. Do szpitala został przetransportowany 24-latek. Na szczęście mieszkaniec Wyszkowa nie został poważnie ranny i jeszcze tego samego dnia po wykonaniu badań opuścił szpital. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że volkswagen 30-latki nie posiada ważnych badań technicznych oraz aktualnego ubezpieczenia OC.

Za spowodowanie kolizji drogowej policjanci ukarali kobietę wysokim mandatem karnym (w wysokości 1500 zł), a do jej konta kierowcy dopisali 6 punktów karnych. Nie jest to jednak koniec problemów mieszkanki Ciechanowa. Mundurowi sporządzili niezbędną dokumentację do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. W 2022 roku kwota za brak opłaconego OC (powyżej 14 dni dla samochodu osobowego) wynosi ponad 6 tys. złotych. Jednak największe konsekwencje dla kierowcy bez ubezpieczenia OC wiążą się właśnie ze spowodowaniem kolizji lub wypadku. W takiej sytuacji sprawczyni zdarzenia będzie musiała w całości zwrócić kwotę odszkodowania wypłaconego przez UFG.Źródło zdjęcia: KPP w Wyszkowie
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]