Dzisiaj jest: piątek, 19 sierpnia 2022

eWyszków » Wiadomości » Za szybko w słoneczną pogodę. Mieszkanka powiatu wyszkowskiego traci prawo jazdy

Za szybko w słoneczną pogodę. Mieszkanka powiatu wyszkowskiego traci prawo jazdy

8 marca 2022, 18:55, KPP w Wyszkowie, red. Miłosz Magrzyk

Mieszkanka powiatu wyszkowskiego przez najbliższe 3 miesiące będzie musiała odpocząć od kierowania samochodem. Taki stan rzeczy zawdzięcza lekceważeniu przepisów ruchu drogowego. Przy ograniczeniu do 50 km/h kobieta przekroczyła dozwoloną prędkość ponad dwukrotnie.

Niestety w dalszym ciągu na drogach pojawiają się kierowcy, którzy za nic mają bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego. Na ich wyczyny za kierownicą nie pozostają obojętni policjanci z drogówki, którzy codziennie patrolują drogi na terenie miasta i powiatu wyszkowskiego.

2 marca po godzinie 9.00 w Porządziu na celowniku ręcznego miernika prędkości policjantów ruchu drogowego znalazła się pędząca przez obszar zabudowany skoda. 40-letnia kierująca poruszała się z prędkością 104 km/h na tzw. pięćdziesiątce. Kobieta natychmiast została zatrzymana do kontroli drogowej.

Policjanci z Mazowieckiej Grupy Speed mieszkankę powiatu wyszkowskiego ukarali mandatem karnym w wysokości 1 500 zł, a do jej konta kierowcy dopisali 10 punktów karnych. Dodatkowo 40-latka będzie musiała na najbliższe 3 miesiące zamienić również środek transportu, ponieważ mundurowi zatrzymali jej prawo jazdy.

Policja przypomina, że jeśli kierowca mimo zatrzymanego prawa jazdy dalej będzie prowadził auto (i zostanie złapany) okres ten przedłuży się do sześciu miesięcy, a kolejne zatrzymanie bez prawa jazdy, zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu. Ponadto gdy kierowca na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi samochód, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Szanujmy swoje zdobyte często z wielkim trudem prawo jazdy i przestrzegajmy obowiązujących limitów prędkości zarówno w obszarze zabudowanym, jak i poza nim. Dbajmy o swoje bezpieczeństwo swoje, ale i innych uczestników ruchu drogowego.Źródło zdjęcia: KPP w Wyszkowie
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]