Dzisiaj jest: wtorek, 17 maja 2022

eWyszków » Wiadomości » Pobili, uciekli i zostali zatrzymani. Jeden trafił do więzienia na ponad 2 lata

Pobili, uciekli i zostali zatrzymani. Jeden trafił do więzienia na ponad 2 lata

17 marca 2022, 19:33, KPP w Wyszkowie, red. Miłosz Magrzyk

35-letni mieszkaniec gminy Zabrodzie i jego o 10 lat młodsza partnerka usłyszeli zarzuty pobicia 29-letniego mężczyzny. Agresywna para nie spodziewała się, że już po 3 dniach od ataku zostaną zatrzymani i przyjdzie im stanąć przed sądem oraz ponieść odpowiedzialność karną. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 35-latek jest poszukiwany do odbycia kary więzienia.

Policjanci z Komendy Powiatowej policji w Wyszkowie zostali poinformowani przez lekarza szpitalnego oddziału ratunkowego o przywiezionym karetką pobitym 29-letnim mieszkańcu Mostówki. Na miejsce natychmiast udali się kryminalni, którzy rozpoczęli pracę nad ustaleniem sprawców napaści. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że pobił go 35-latek z gminy Zabrodzie oraz 25-letnia kobieta z gminy Jadów. Agresorzy napadli na mężczyznę w kompleksie leśnym, kiedy ten rowerem wracał do domu. Szarpali go, bili i kopali, po czym bez pomocy zostawili w lesie i uciekli. 29-latkowi pomocy udzieliła kobieta przejeżdżająca samochodem, która zauważyła leżącego, opuchniętego i zakrwawionego mężczyznę.

Kryminalni z Posterunku Policji w Zabrodziu podjęli czynności operacyjne, które miały doprowadzić do ustalenia miejsca pobytu podejrzewanych o popełnienie przestępstwa. Działania szybko przyniosły efekty. Już w trzeciej dobie funkcjonariusze dokonali zatrzymania 35-latka i jego o 10 lat młodszej partnerki.

Napastnicy byli bardzo zaskoczeni, kiedy zobaczyli w drzwiach policjantów. Nie sądzili, że zostaną zatrzymani i trafią do policyjnej celi. W tym czasie śledczy żmudnie i precyzyjnie zbierali materiał dowodowy. Na jego podstawie 35-latek i 25-latka usłyszeli prokuratorskie zarzuty pobicia i spowodowania uszczerbku na zdrowiu mieszkańca Mostówki. Nie przyznali się do zarzucanego im czynu. Teraz sprawa trafi do sądu, który zdecyduje o ich losie.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 35-letni napastnik jest poszukiwany do odbycia kary ponad 2 lat pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwo. Wobec mieszkanki gminy Jadów prokurator zastosował dozór policyjny, a także zakaz zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzonym.

Zgodnie z Kodeksem karnym każdy, kto bierze udział w bójce lub pobiciu, w którym naraża się człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo spowodowania uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Jeżeli następstwem pobicia jest ciężki uszczerbek na zdrowiu człowieka, sprawca podlega karze pozbawienia wolności do lat 8. Natomiast jeżeli następstwem jest śmierć człowieka, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.Źródło zdjęcia: KPP w Wyszkowie
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]