Dzisiaj jest: środa, 24 kwietnia 2024

eWyszków » Wiadomości » Pijany prawie zderzył się z policjantami, a później chciał ich przekupić

Pijany prawie zderzył się z policjantami, a później chciał ich przekupić

29 marca 2022, 18:43, KPP w Wyszkowie, red. Miłosz Magrzyk

Pijany kierowca w zamian za odstąpienie od czynności służbowych chciał wręczyć policjantom ponad 1200 zł. Gdy trafił do policyjnego aresztu, przekonał się, że popełnił nie tylko przestępstwo drogowe. Za próbę wręczenia łapówki grozi mu do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend. Policjanci z Somianki patrolowali Wólkę-Folwark, kiedy z naprzeciwka nadjechał citroen. Nagle zjechał na przeciwny pas ruchu i o mały włos nie zderzył się z radiowozem. Czujnością oraz refleksem wykazał się funkcjonariusz, który mocno odbił kierownicą i zjechał na pobocze, unikając uderzenia przez osobówkę. Kierowca samochodu...odjechał. Policjanci zawrócili swoje auto i pojechali za nieodpowiedzialnym kierowcą, a następnie zatrzymali go, przerywając mu dalszą niebezpieczną jazdę slalomem.

Już w pierwszych sekundach interwencji mundurowi zorientowali się, co było powodem stworzenia zagrożenia w ruchu drogowym. Policjanci od kierowcy wyczuli alkohol. Badanie przeprowadzone alkomatem w organizmie 44-letniego mieszkańca powiatu pułtuskiego wykazało ponad 2 promile alkoholu. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych wyszło na jaw, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania, a jego auto aktualnych badań technicznych.

Kiedy okazało się, że 44-latka czekają poważne konsekwencje, wtedy wyciągnął z kieszeni plik pieniędzy i chciał go wręczyć policjantom mówiąc: weźcie te pieniądze i zapomnijcie o sprawie. Każdy z nas się rozjedzie w swoją stronę beż żadnych problemów.

Mundurowi poinformowali pułtuszczanina, że za takie zachowanie zostaje zatrzymany w związku z usiłowaniem wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom publicznym w zamian za odstąpienie od czynności służbowych, a konsekwencje jego zachowania będą znacznie surowsze.

44-latek trafił do policyjnej celi, a pieniądze w kwocie ponad 1200 zł zostały zabezpieczone na poczet przyszłych kar. Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał prokuratorskie zarzuty. Teraz o jego losie zdecyduje sąd. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności, do 30 tys. złotych grzywny za jazdę bez wymaganych uprawnień, i co najmniej 5 tys. złotych za jazdę, będąc w stanie nietrzeźwości, oraz sądowy zakaz kierowania pojazdami na okres minimum 3 lat. Nie obejdzie się również bez kary za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym.Źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]