Dzisiaj jest: wtorek, 6 grudnia 2022

eWyszków » Wiadomości » 131 km/h przez obszar zabudowany

131 km/h przez obszar zabudowany

9 maja 2022, 17:16, KPP w Wyszkowie, red. Miłosz Magrzyk

W ostatnich dniach na celowniku wyszkowskiej drogówki znalazło się dwóch kierowców, którzy rażąco zbagatelizowali ograniczenie prędkości w obszarze zabudowanym. W konsekwencji stracili prawa jazdy na 3 miesiące i zostali ukarani mandatami, a na ich konto wpłynęło po 10 punktów karnych.

Niestety na naszych drogach nie brakuje amatorów szybkiej jazdy, którzy zapominają, że nadmierna prędkość jest przyczyną wielu tragicznych zdarzeń drogowych. Przykładem są dwaj mieszkańcy Wyszkowa, którzy rażąco przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym.

Ostatnio policjanci z wyszkowskiej drogówki, wchodzący w skład Mazowieckiej Grupy Speed, przerwali szybką i niebezpieczną jazdę mieszkance Gdańska. O godzinie 19.15 na celowniku miernika prędkości znalazł się seat. 27-letnia kobieta pędziła przez obszar zabudowany w miejscowości Łosinno z prędkością 131 km/h, czyli o 81 km/h szybciej niż jest to dozwolone. Auto natychmiast zostało zatrzymane do kontroli drogowej. W konsekwencji kobieta straciła prawo jazdy, a do jej konta kierowcy dopisano 10 punktów karnych. Dodatkowo kobieta została ukarana surowym mandatem karnym w wysokości 2500 zł.

Natomiast w piątek w tym samym miejscu swoje uprawnienia stracił 30-letni mieszkaniec Wyszkowa, który osobowym volkswagenem poruszał się z prędkością 105 km/h.

Warto pamiętać, że jeżeli osoba, której zatrzymano dokument prawa jazdy, w okresie 3 miesięcy po raz kolejny zostanie zatrzymana w takich okolicznościach przez policjantów, to czas zatrzymania dokumentu wydłużony zostanie do 6 miesięcy. Kolejne zatrzymanie w ten samej sytuacji wiąże się z cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.Źródło zdjęcia: KPP w Wyszkowie
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]